Reklama

Redaktorka Mariya: Tři seriálové bomby a jedno velké zklamání

Protože na ně si najdeme čas vždy, že?
Reklama
12560

Už je to dlouho, kdy jsem naposledy zapnula televizi. Zprávy si stejně většinou přečtete online a zbytek pořadů, co tam dávají, už snad nikoho ani neosloví. Máme ale doma najednou novou posedlost. Seriály! Dávkujeme je samozřejmě ve zdravé míře, ale když vás nějaký z nich opravdu chytí, je v nelidských silách odtrhnout se od obrazovky a jít se alespoň na několik hodin lehnout. 

Prvním tipem je Euforie - zápletka je fajn. Teenage starosti dnešní doby v trošku drsnější formě, hledání sám sebe, problémy s láskou, pohlavím a rodiči... Nejvíc mě ale bavil způsob, jakým byl snímek natočen. Barvy, kamera, naprosto úžasné looky a snad ještě úžasnější líčení. Po jeho shlédnutí bych chtěla aby na sobě všichni nosili tuny třpytek, barev a rozjasňovačů. Čistě vizuální stránka mě nadchla. Výkony herců byly taky perfektní. Nejsem vůbec schopná vybrat si svou oblíbenou postavu, protože všechny byly zajímavé a své.

Ještě před tím jsem se dívala na Ostré předměty. První dva díly se to trochu táhlo, ale pak už mě děj absolutně pohltil a z finální scény mi fakt zamrazilo. Děj je super (nebudu nic prozrazovat) a moc se mi líbil dům, ve kterém vyrůstala hlavní hrdinka, hlavně interiér je krásný. Milovníci detektivek a psycho thrillerů budou nadšení. Ke konci je to napínavé as hell.

Třetí objev je tak trochu retro. Jedná se o jedno z nejznámějších děl Davida Lynche, který vytvořil s Markem Frostem - Městečko Twin Peaks. Řeknu vám, to bylo fakt nekonečné. Seriál má celkem tři série z nichž první dvě jsou z roku 1990 a ta třetí až z roku 2017 a představte si, že přesně takhle to režisér původně i zamýšlel. 

Asi to není úplně pro každého, obzvlášť ta poslední série. Místo toho, aby celý příběh uzavírala a tak nějak vysvětlila, naopak ve vás zanechá mnohem víc otázek. No a pro úplné dokreslení doporučuju se podívat i na film, kde hrají stejní herci. Varuju, zabere vám to fakt hodně času a pochybuju, že pochopíte úplně všechno.

No a nakonec nesmím zapomenout na největší zklamání poslední doby (ne, není to GOT). Je to třetí série Příběhu služebnice. Bylo to tak slabé, že jsem to několikrát chtěla přestat sledovat úplně. Ale nedalo mi to... Každopádně, když jsem zjistila, že to není finále a děj roztáhnou na další sérii, úplně mě to odradilo. 

Viděli jste nějaký z těchto seriálů? Dejte mi vědět, co bych si neměla dál nechat ujít na mariya.patrovska@burda.cz Budu ráda za každý tip :) 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama