Redaktorka Petra: Oslavovat lásku jen jeden den v roce? OK, ale já miluju každý den

14. únor...
12051

Den, který má oslavovat lásku.

Ten den si všichni musíme říkat krásné věci, musíme si dávat dárky, musíme mít "valentýnskou" fotku na Instagramu, pít šampaňské, dělat zamilované selfíčka, jíst čokoládu ve tvaru srdíček, mít sexy rudé prádýlko a koupat se ve vaně plné pěny, kterou pochopitelně doprovází minimálně sto hořících svíček... Snad jsem na nic nezapoměla...

Fajn, když opomenu tohle vše kolem, tak mě to vede k úvaze, proč potřebujeme konkrétní den, kdy si máme vyznávat lásku. To jako ostatní dny milujeme míň? Nebo jinak? Nebo ostatní dny zkrátka není důležité to, "jak" milujeme?

Nevím, mně osobně přijde, že lásku bychom měli dávat najevo každý den. Ne pouze ten čtrnáctý v únoru. Když miluju, je přece jedno, kolikátého je, jestli je ráno nebo den nebo jestli se to zrovna hodí.

Jsem neskutečně šťastná a vděčná za to, že mám partnera, který to má podobně a nepotřebuje vyznačený den v kalendáři k tomu, aby mi řekl, že mě miluje, přinesl mi kytky ( on mi je totiž nosí pravidelně - jsem šťastná žena, vím ), zašli jsme si na večeři nebo si udělali něčím radost. Nechci aby to vyznělo jako klišé, protože náš vztah je všechno, jen ne klišé, ale my prostě oslavujeme naši lásku denně. 

Vždycky, když tohle říkám nějaké kamarádce, slyším reakce typu "no jo, ty sis uměla vybrat" nebo "no jo, ale takoví chlapi už nejsou"... To se vždycky musím pousmát. Ano, měla jsem neskutečné štěstí na výběr partnera ale tím to samozřejmě nekončí. Budovat silný a krásný vztah dá totiž spoustu práce. A to z obou stran. Stejně tak, jako u všeho i tady platí, že nic není zadarmo. Ale tahle systematická "práce" za to fakt stojí.

A upřímně? Myslím, že kdybychom si vyznávali lásku jen 14. února, nejspíš by náš vztah nebyl ani zdaleka takový, jaký je.

Moje rada na závěr tedy zní: Je úplně jedno, který den v roce se naložíte se svým miláčkem do bublin a bouchnete láhev. Důležité je, nebrat váš vztah jako samozřejmost a mít "Valentýn" 365 dní v roce.

sledujte nás na instagramu