Reklama

Redaktorka Týna: Do čeho jsem se zamilovala v karanténě

Ať byl poslední měsíc jakýkoliv, čas na nové vášně se najde vždy!
Reklama
12916

Výbuchy emocí, donáška jídla dvakrát denně, každý večer sklenička v ruce, pláč, smích, beznaděj, naděje. Takový je zhruba výčet položek, které za poslední týdny zažil asi každý. Na druhou stranu jsem přesvědčená o tom, že tenhle start nové dekády nám dokáže otevřít oči a přeci jen nás posunout v určitém slova smyslu dál.

Musím se přiznat, že mě osobně měsíc strávený doma dal zejména čas. Čas ve smyslu možnosti vlastního rozložení povinností, práce, zábavy, času pro partnera a času sama pro sebe. Začala jsem mnohem více vnímat maličkosti, úplné drobnosti, které jsem dříve přehlížela, protože jsem nevěděla, kde mi hlava stojí a neuměla se zastavit. Díky takovému „karanténnímu“ objevování jsem se naplno ponořila do svých koníčků a zálib, na které jsem dlouho neměla čas nebo jsem možná ani nevěděla, jak moc je mám ráda.

Co mezi ně patří? Opět možná na první pohled běžné záležitosti, ale právě ty teď hrají důležitou roli. 

V novém hávu

Odjakživa mám slabost pro interiéry. Miluju zařizování bytu a jednotlivých místností. Úplně nejšťastnější bych byla, kdybych měla každý měsíc jeden holý bílý pokoj a ten mohla dotvořit. V čase volna jsem proto sepsala dlouhý seznam věcí, které chci ve svém bytě změnit nebo opravit, a postupně se do nich pouštím. Chci do svého bytu dostat trochu více vzdušnosti a nových barev. Letos poletí hodně zemité odstíny, žlutá a přírodní materiály na nábytku, zejména ratan. Proto už pokukuji po jarní kolekci od Westwing, značky, kterou už léta zbožňuji, protože splňuje vše, co v tuto chvíli v interiéru chci.

Žádná místnost ale není dokončená, pokud v ní chybí obrázky. Tzv. wall art pro mě naprosto dotváří atmosféru prostoru, a dokáže tak do bytu dostat osobitost, která charakterizuje jeho obyvatele. Můj košík na webu Desenio už praská ve švech, ale to nevadí. Místa je dost. Třeba tomuhle plakátu prostě nejde odolat.

Čas na čtení

Rok co rok jsem si psala do seznamu plánů na dalších 12 měsíců, že musím víc číst. Alespoň jednu knížku za měsíc. Podařilo se mi to jednou a jinak jsem vždy skončila maximálně u dvou až tří titulů. Smutné. Od začátku ledna jsem se ale do knížek s vervou pustila. Četla jsem všude. V metru, na eskalátoru, na zastávce, na semaforu, ve vaně, při snídani. I když jsem stihla přečíst třeba jen dvě stránky. Došlo to tak daleko, že teď nepustím knížku z ruky a hltám jednu za druhou. Nejdříve jsem si na chvíli odskočila do světa fantasy za legendárním Zaklínačem, teď se už ale nemůžu dočkat, jak konečně otevřu Náš Coney Island. Příběh dvou lidí, kteří se léta milují, potkávají se, ale každý se vrací domů ke svému partnerovi, mě prostě nenechává klidnou.

A v neposlední řadě jsem se vrátila také ke komiksům. Nakladatelství Crew jich má požehnaně. Já si vybrala jeden „ostřejší“ s názvem Zpráva pro Adolfa a příběh Catwoman Ve svitu měsíce.

Pohodlí domova

Teď to možná zní trochu jako paradox, ale já si opravdu v karanténě uvědomila, jak strašně miluju trávit večery a víkendy doma. Nejdříve si s přítelem uvaříme večeři, případně podpoříme náš oblíbený podnik tím, že si jídlo u nich objednáme. Milujeme zejména jídla z Kro Kitchen nebo Pipcy. Stejně tak jsme propadli domácímu mixování drinků. Jsme velcí fanoušci ginu a whisky, proto se teď chystáme na netradiční, ale chuťově naprosto dokonalý drink Penicilin. Recept kdyžtak najdete zde. Co nás za poslední dobu ale naprosto dostalo, to jsou drinky Vassa. Jde o české, ručně destilované nealkoholické verze rumu, vodky a ginu. A chuťově? Od alko verze k nerozeznání, jsou výborné.

A pak už stačí pustit jeden z oblíbených seriálů, jako je Sex Education nebo Mr. Robot, a o naprosto pohodový večer ušetřený věčného pročítání děsivých zpráv zvenčí, je postaráno!

A čemu jste v karanténě propadla vy? Budu moc ráda, když mi napíšete na e-mail kristyna.mouckova@burda.cz nebo na Instagram @tynamouckova a třeba si předáme vzájemně nějaké další zajímavé nápady.

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama