Sevilla | Tipy redaktorky Karolíny, co vidět, zažít a ochutnat na jihu Španělska

I Sevilla má své kouzlo!
12112

To jsem měla možnost poznat ve třech dnech, které jsme s manželem strávili na jihu Španělska jako fotbaloví fanoušci pražské Slavie.

Do hlavního města Andalusie bohužel nelétají z Prahy přímé lety, když se však nenecháte odradit rychlým přestupem, odměnou vám bude pobyt v krásném městě s výjimečnou atmosférou.

První nadšení nás potkalo hned po příjezdu do hotelu Eurostars Torre Sevilla. Po ubytování se ve dvacátém sedmém patře jsem trochu litovala času, který jsem vynaložila na hledání krásných vyhlídek na město. Stačilo roztáhnout závěsy a bylo to tam. K zahození nebyly ani snídaně ve třicátém čtvrtém patře. Ranní cappuccino tam chutnalo přímo božsky!

A dobrá nálada nás neopustila ani po první letmé prohlídce města. Téměř všechny památky a zajímavosti popsané v průvodcích jsou v centru starého města, kam se dá dojít pohodlně pěšky. Není proto vůbec třeba hledat, jak se přepravovat hromadnou dopravou.

I nám se však jednou stalo, že jsme se ocitli daleko od hotelu a lehce nás tlačil čas. Stačilo však mávnout jako Carrie v Sexu ve městě na jedno z projíždějících označených bílých taxi a za krásná 4 eura jsme se dostali přesně tam, kam jsme potřebovali.

Ceny v Seville jsou obecně mnohem příznivější než v letoviscích na pobřeží nebo metropolích jako je Barcelona či Madrid. To jsme pocítili i v restauracích, kde jsme ochutnali snad vše, co místní kuchyně nabízí. V každé restauraci si můžeme vybrat pokrm a následně zvolit, zda si přejete pouze tapas (degustační porci), poloviční porci či celou porci. Nám se nejvíce zalíbilo objednat pouze tapas a ochutnat tak téměř celou nabídku každé z navštívených restaurací. Pokud si nevíte rady s výběrem, neváhejte to nechat na obsluze, jistě nebudete zklamaní. Mně by například nikdy nenapadlo objednat si tapa v podobě špenátu s cizrnou, ale bylo to naprosto fantastické!

Pokud máte rádi místa, kde na vlastní kůži poznáte, jak žijí místní obyvatelé, doporučuji zajít na trh Mercado de Triana, dle si dopoledne můžete nakoupit čerstvou zeleninu, ovoce, maso i ryby a odpoledne posedět v jednom z upatlaných bister, kde vám připraví tradiční pokrmy z těch nejčerstvějších surovin. Já na trhu ochutnala dušeného tuňáka s cibulí a s grilovanou zeleninou a bylo to jednoduše výborné. Kromě tohoto pokrmu mi na jazyku utkvěla také chuť tradičních grilovaných krevet s česnekem. Mňam!

Ale zpět k památkám! Nám s manželem často stačí toulat se uličkami města a nasávat atmosféru. Tentokrát jsme si však užili prohlídku města s průvodkyní a rozhodně to mělo něco do sebe. Pokud raději cestujete po vlastní ose, doporučuji investovat do komentované prohlídky královského paláce Alcázar. Za návštěvu jistě stojí i sevillská katedrála nebo například židovská čtvrť Santa Cruz.

Pokud budete mít více času než my, rozhodně promyslete asi dvouhodinový výlet směrem na jih, kde se nachází nejexotičtější místo v celé Evropě – zámořské území Spojeného království – Gibraltar.