Reklama

Super Bowl: 7 nejlepších vystoupení všech dob

Zkoukněte top poločasová vystoupení ...
Reklama
12780

Závěrečný zápas nejvyšší ligy severoamerického fotbalu NFL asi netřeba nikomu přibližovat. Prostě sportovní událost roku, při které padají rekordy jak ve sledovanosti, tak ve vynaložených finančních částkách. V roce 2010 finále ve sledovanosti překonalo dokonce i závěrečnou epizodu seriálu M*A*S*H, která se v čele žebříčku držela dlouhých 27 let. Přenos tehdy sledovalo 106, 5 miliónu diváků. Toto šílené číslo pořád ale není rekordním. Tím se stal vrchol play-off v roce 2015, který sledovalo v průměru 114, 4 miliónu lidí, což je více než třetina celé populace spojených států. Letošní ročník o poločasovém vystoupení naprosto ovládla Shakira s Jennifer Lopez. Jejich vystoupení se zapíše do historie stejně jako mnoho dalších. Jaké byly ty nejlepší?

 

1. Třináctiminutová show Katy Perry v roce 2015 se 118, 5 miliony diváky trhla rekord. Při jejím ikonickém songu „I kissed a girl“ ji doprovodil americký zpěvák a multi-instrumentalista Lenny Kravitz. V závěru koncertu Katy podle některých totálně rozdrtila rapperka Missy Elliot. Co myslíte vy, která interpretka měla navrch?

Katy Perry Super Bowl 2015 HD

 

2. Queen B ovládla poločas několikrát v roce 2013, kdy se k ní připojily i další dvě členky Destiny´s child. Královna R&B dostala audienci do kolen nejen svým zpěvem, ale také skvělým tanečním projevem. Co říkáte na její koncert plný notoricky známých pecek?

Beyoncé Super Bowl 2013 HQ

 

3. 46. ročník, konající se v roce 2012 byl také doslova nabitý star s velkým S. Prvně na stage přijela Madonna na zlatém trůnu, která si pak střihla hitovku „Sexy and I know it“ s elektro-popovým duem LMFAO. A třešničkou na dortu bylo, když se ke královně popu připojila Nicki Minaj a M.I.A, oblečené jako roztleskávačky. Finále vystoupení se neslo v duchu písničky „Like a Prayer“, kterou si střihla s hip hopovým zpěvákem CeeLo Greenem.

Madonna Super Bowl Half Time Show 2012 HD

 

4. Po tomto vystoupení přichází v našem seznamu velká pauza a zastavíme se až v letech 2005, 2006 a 2007, které byly tak legendární, že možná vyčerpaly limit na roky dopředu. Halftime show 41. ročníku finále NFL je v žebříčkách uváděna jako ta nejlepší z nejlepších. Poločas patřil americkému sex symbolu Princovi, který je známý pro svá erotikou nabitá představení. O tom, zda si první místo opravdu zasloužil se můžete přesvědčit zde. Interprety 39. a 40. ročníku by někdo mohl považovat za rockové zombie, ale oni nám dokazují, že nikdy nezestárnou... Jeden je zakládajícím členem Beatles a druhý Rolling Stones, což jsou dvě nejslavnější kapely všech dob.  Asi navždy se budou všichni rockeři na světě dohadovat, jestli byli lepší Beatles nebo Stouni. Frontman kapely Rolling Stones Mick Jagger pořád ještě běhá po podiu, jak za mlada a ječí svou proříznutou hubou „I can get no Satsifaction“ skoro se stejným elánem jako v roce 2006 na Super Bowlu.

Prince Performs “Purple Rain” During Downpour | Super Bowl XLI Halftime Show | NFL

 

5. Vystoupení U2 v roce 2002 je také vysoce oceňováno, bylo odehráno méně než 5 měsíců po teroristických útocích 11.září a na plátně za kapelou běžela jména všech obětí této tragédie. Bono Vox je obecně znám jako zpěvák bojující za lidská práva a lásku.

U2 - Superbowl Half-Time Show 2002.mp4

 

6. V roce 2001 vystoupila na stadionu také pěkná škála interpretů. Od Justina Timberlaka, který byl v té době členem boy bandu NSYNC, přes kapelu Aerosmith a The Kings of Rock and Pop po Britney Spears, Mary J.Blige a Nellyho. Který z interpretů byl highlithem večera už posuďte sami na videu níže.

 

2001 Super bowl Halftime Show: Britney, Aerosmith, NSYNC

7. Seznam nezakončí nikdo jiný než sám král popu Michael Jackson, jehož album Thriller dodnes zůstává nejprodávanějším všech dob. Asi netřeba dodávat že kromě unikátního pěveckého výkonu, se jeho vystoupení proslavilo i díky tanečním výkonům vyšperkovaným k naprosté dokonalosti. Svojí moonwalk poprvé předvedl v roce 1983, přesně deset let před vystoupením na Super bowlu.

Michael Jackson - Super Bowl (Complete Version) (HQ)

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama