#svatba: doporučení a tipy redaktorky Týny

Třeba se vám už brzy budou moje postřehy hodit.
12445

1. Investujte do kameramana nebo fotografa

Ten den uteče tak rychle, že si opravdu nestihnete prožít všechny chvíle naplno tak, abyste si je pamatovala celý život. Vzpomínky a zážitky jsou to nejcennější, co v životě máme, tak proč je nezvěčnit navždy? Já budu mít video od Fíly Jägra, který prostě umí. Mrkněte na jeho Instagram @jagrvideography

 

2. Zaplaťte někomu za úklid

Pokud patříte mezi takové blázny, jako já a zařizujete si vše samy, pravděpodobně se vaše svatba koná v nějakém prostoru, který musíte odevzdat nejlépe v takovém stavu, v jakém jste ho převzali. A den poté uklízet vše – to opravdu nechcete, věřte mi. My jsme se na tom s mým manželem odrovnali tak, že nám nezbylo nic jiného, než odjet potom na pár dní do brněnského resortu Maximus, kde jsme si užívali wellness, jídlo a nicnedělání. Takže se nebojte sehnat a zaplatit někoho, kdo vám vše uklidí a vy si pak můžete plně vychutnat doznívání svatební nálady pěkně v klidu. 

 

3. Půjčte si Krasobránu a Instax

Krasobrána (@krasobrany) vám skvěle poslouží jako stylová dekorace jakéhokoliv prostoru. Je postavená během pár minut a udělá opravdu hodně parády. A o Instaxu snad ani nemusím mluvit – fotokoutek poslouží jako skvělá zábava pro všechny hosty. Jen nakupte dostatečné množství baterek nebo ho dostatečně nabijte a vytvořte pro hosty návod, jak ho používat a neudělejte tu samou chybu jako já. Já měla půjčený nejnovější Instax Mini LiPlay, který má super funkce, ale ukázalo se, že ne pro všechny bylo ovládání stejně jednoduché, jako pro mě. 

 

4. Jídlo vyřešte po svém

Já řekla kamarádce, kterou prostě baví vařit a byla to nejlepší volba. Všechno chutnalo naprosto skvěle, ušetřila jsem nějakou korunu a ještě bylo vše připraveno s láskou. Kromě toho jsem požádala tetičky z rodiny, aby upekly svoje “highlights” a upekla vlastní cupcakes. Opravdu všichni hosté do jednoho mi jídlo chválili. Vsadili jsme na recepty podle Kamu a na svou intuici a fungovalo to. 

 

5. Nestresujte se věcmi, které nemůžete ovlivnit 

A to neplatí samozřejmě jen v případě plánování svatby. Mně se například stalo to, že jsem ztratila podvazek, který měl na sobě modrý kamínek. Takže jsem zjistila asi hodinu před obřadem, že nemám nic modrého. Nakonec mi moje svědkyně sehnala modrou stuhu na svatební kytici. Stejně tak nám na místě hostiny došlo, že nemáme kávu, když se na ní ptali hosti. Co se dalo dělat, káva prostě nebyla. A zkazila se tím svatba? Vůbec. Pozvěte si na ni ty správné lidi, kteří se umí bavit i přesto, že všechno není jako ze škatulky.