Těhotenství: Beauty redaktorka Týna o tom už něco ví

Je to venku, už se mě tohle téma týká taky a já se těším a bojím zároveň.
12590

Když jsem se dozvěděla o svém těhotenství, zrovna jsem dorazila do Ostravy, kde se odehrával festival Colours of Ostrava. Vidina popíjení mého oblíbeného prosseca se tak rychle rozplynula a já se musela vyrovnat s velkým přívalem emocí. Překvapení, únava, bolest hlavy, radost, adrenalin, strach a taky tíha velkého tajemství, které jsem se bála hned sdílet. Najednou jsem získala pocit, že mám velké břicho (vtipná jsem byla) a všichni to přece musí hned poznat. To byl samozřejmě nesmysl.

No a teď už to „všichni“ ví. I vy. Já už budu za chvilku v pátém měsíci a přitom se mi zdá, že jsem to zjistila včera. Se svojí novou životní úlohou jsem smířená, z omezení plynoucích z těhotenství se nehroutím a naopak se snažím si tohle zázračné období užít. Minimálně, co se týče jídla. V tomhle směru bych se měla určitě uklidnit, ale hodně těžko se tomu brání, když jídlo milujete, vaše okolí vám přibírání vlastně toleruje a především starší generace navíc připomíná nepravdivé věty typu: „Teď jíš za dva, to musíš mít dvakrát velké porce“. Nevím, jestli jde o nejhezčí období v životě, ale každopádně pozitivní pocity převládají.

Mám před sebou ale zajímavou část. Miminko samozřejmě nepotřebuje jen roztomilé oblečky, ale daleko důležitější (a dražší) věci. Zatím nemáme nic. Takže ke čtení si o beauty novinkách postupně přibývají i blogy a různé články na téma kočárky, autosedačky, postýlky, předporodní kurzy, dudlíky a podobné libůstky. A můžu vám říct, že jsem ztracená. Naštěstí se umím rychle rozhodovat, vybrat si konkrétní věc a pak už dál nekoukat po výhodnějších a ještě lepších nabídkách (alespoň jsem to tak měla u oblečení pro sebe a třeba vybírání kuchyně – to je přece úplně to samé, haha). Nebojte se, nebudu vás zahlcovat vložkami do podprsenek a podobnými „atraktivními tématy“, ale třeba se vám občas nějaký tip související s dětmi nebo těhotenstvím bude jednou (nebo právě teď) hodit. Na kočárky taky dojde. :) 

A když už jsem se zmínila o přibírání, bohužel s ním souvisí i jeden ze strašáků všech žen – strie. Zatím žádné nemám a snažím se každý den (teď trochu kecám – spíš několikrát týdně) po sprchování mazat, abych jim předcházela. Momentálně používám úžasně vonící olej NUXE (ten nejnovější Huile Prodigieuse Floral) a střídám ho s tělovým máslem Skin Food od Weledy. Vyhovují mi oba produkty a zatím svoji hydratační funkci plní.

 

Huile Prodigieuse Floral (Nuxe, 749 Kč)

Skin Food Body Butter (Weleda, 369 Kč)

O tom, jak moc toxické mohou být pro naše tělo laky na nehty jsem už psala. A v těhotenství se samozřejmě snažím do těla dostat co nejméně chemie. Proto jsem vyzkoušela lak na nehty od značky Sundays, který koupíte v Líčírně a doporučuji ho všema deseti. Jeho výdrž je opravdu skvělá a vyhlašuji ho za nejlepší lak na nehty, který jsem zatím používala!

Lak na nehty No.26 (Sundays, Licirna.cz, 430 Kč) 

S tím souvisí i další přírodní beauty tip – deodorant. Už pár dní testuji tenhle a jsem s ním moc spokojená. Krásně voní a funguje.

Natural deodorant Stick Eucalyptus/Spearmint (Lovefresh, FAnn, 749 Kč)

A vynález století jsou těhotenské kalhoty. Mně byly klasické džíny a kalhoty nepříjemné už v podstatě po prvním měsíci těhotenství, kdy se mi břicho trochu nafouklo. Tenká guma mě škrtila a při sezení jsem vysloveně trpěla. A tak jsem zašla do H&M a poprvé vyzkoušela těhotenské kalhoty s širokým bavlněným pásem, který neškrtí a zároveň příjemně zahřeje. A nosila bych je klidně i jako netěhotná, na zimu ideální parťák!

 

MAMA Kotníkové jegíny push up (H&M, 899 Kč)

Jestli vás těhotenské téma zajímá, nebo jste zrovna třeba taky těhotná, napište mi na Instagram na kristyna.rabinakova :)