#tezenishow: Co navštívit ve Veroně podle redaktorky Karolíny?

O tom, jak sem vyrazila na služební cestu do Verony...
12487

Press tripy jednoznačně spojují příjemné s užitečným. Takový pracovní výlet, především, pokud jde o cestu do zahraničí, je sice náročný, avšak jde o skvělé vytržení z běžného pracovního kolotoče. Proto když přišla nabídka letět do italské Verony, do sídla Tezenisu, okouknout nejnovější módní trendy, neváhala jsem ani vteřinu.

Jelikož to nebyla moje první cesta do tohoto města, tušila jsem, co mě čeká. Nakonec to však celé bylo ještě o mnoho lepší. 

Show samotná byla stejně jako minule naprosto jedinečná. Módní přehlídka měla nápad i spád. Z modelů i modelek sálala pozitivní energie a looky měly šťávu. Přesvědčte se sami!

Kromě #tezenishow jsme i tentokrát stihli procházku po městě. Díky mým parťákům jsem však tentokrát viděla mnohem větší kus Verony než při její poslední návštěvě. A tady je pár tipů, co v tomto krásném městě neminout.

Nebudeme si lhát, na prodloužený víkend to úplně není, ale pokud budete projíždět Itálii autem, rozhodně se tu zastavte!

Město Romea a Julie

Jistě víte, že dramatik William Shakespeare právě do Verony zasadil děj tragédie Romeo a Julie. Proto určitě nezapomeňte navštívit měšťanský dům, který patřil rodu Capuletů - konkrétně Juliin balkon!

Amfiteátr

Za vidění rozhodně stojí také Arena di Verona, která je třetí největší na světě po římském Koloseu a po amfiteátru v Capui. Kousek od této památky navíc naleznete ulici plnou obchodů v České republice známých i neznámých značek, takže pokud máte stejně jako já ve zvyku vozit si z cest suvenýry v podobě bot či oblečení, tak sem musíte zavítat.

Výhled snů

Pokud tak jako já neholdujete obcházení památek, ale mnohem raději v klidu nasáváte celkovou atmosféru města, tak si do navigace rozhodně zadejte Castel San Pietro. Je to sice do kopce (lenoši se mohou svézt lanovkouú, ale odměnou vám bude spousta zeleně a překrásný výhled na město - uvidíte hrad Castel Vecchio, věž Lamberti i mnoho dalšího.

Ráj pro gurmány

Během společného oběda i večeře jsme ochutnali tradiční pizzu, pastu i víno, avšak nejvíc nás dostala zmrzlina v Gelateria La Romana. Mňam, ještě teď mám tu chuť v puse!