Tip na výlet do Bratislavy podle redaktorky Petry

Někdy stačí málo...
12178

Zabalit si to nejnutnější, vzít kamarádku a alespoň na chvilku utéct dennímu stereotypu.

Den nebo dva, změna prostředí a moje vnitřní baterky jsou nabité na maximum. Kam jsem si odjela vyčistit hlavu a nabrat sílu tentokrát?

Do Bratislavy! A musím říct, že to byl jeden z nejlepších nápadů za poslední dobu.

Odjela jsem s kamarádkou, ubytovaly jsme se téměř v centru -  hotel Falkensteiner - což bylo super, protože jsme všude došly pěšky a nemusely jsme řešit taxíky a nejrůznější spoje, a výlet mohl začít.

Překvapilo mě, jako moc je Bratislava krásná. Centrum je tedy mnohem menší, než to v Praze, ale o to útulnější. Měly jsme štěstí na počasí, takže jsme procházky prokládaly sezením na zahrádkách a ochutnáváním nejrůznějších dobrot.

No dobře, přiznávám, že naše první "bratislavské" jídlo byla svíčková, což není úplně typické, ale zkrátka nic jiného nás v jídelním lístlku nezaujalo, tak jsme vsadily na jistotu. A udělaly jsme dobře.

Po celodenní procházce jsme usoudily, že je potřeba prozkoumat i noční život u "sousedů". A musím říct, že ten mě překvapil snad úplně nejvíc. Jasně, rozjařené cizince, kteří do vás strkají a jsou neodbytní potkáte všude, ale celkový dojem na mě dělala noční Bratislava mnohem lepší a "kultivovanější", než noční Praha.

Možná to bylo výběrem baru Old Fashioned Bratislava, který jsme zvolily - a který při návštěve Bratislavy určitě nesmíte minout - nebo jsme zkrátka měly štěstí na lidi, ale musím říct, že jsem si těch pár drinků užila mnohem víc než v Praze.

Druhý den už následoval jen rychlý brunch, poslední procházka a hurá zpět do Prahy. Pokud taky plánujete nějaký výlet s kamarádkou, Bratislavu vám můžu vřele doporučit. Je to kousek, ale zároveň dostatečný kus na to, aby si člověk odpočinul, vyčistil hlavu a zase se těšil na každodenní povinnosti!