Ty nejlepší víkendové snídaně podle redaktorky Mariye

Protože, kdy jindy by se mělo hřešit?
12254

Víkendy jsou pro mě dny, kdy můžu vypnout a trochu polevit. I co se režimu týče. Když jsem sama doma, tak se tak nějak ještě držím, ale když nemusí manžel do práce, jde všechno stranou.

Neříkám, že si hned uděláme cheat day, ale rádi si dáme něco extra. U nás jsou to většinou snídaně. Často je trávíme u rodičů, na trzích (třeba v Dejvicích na Kulaťáku), v kavárnách po celé Praze a s příteli. 

A co mě nikdy nezklame a neomrzí? Vajíčka! Můžu je na všechny způsoby - omelety, vejce ve skle, zastřená vejce/ vejce Benedikt, míchaná s čerstvou pažitkou… 

Vyjmenovávat bych mohla dlouho. Nejlepší je, když se k tomu přidá i nějaká dobrá zelenina. Minule máma udělala výborný teplý salát s chřestem, jarní cibulkou a sušenými rajčaty - stačí to vše dát na několik minut na pánev udělá a je to neuvěřitelná dobrota.

Mezi mé největší hříchy patří láska k těstu. Buchty, čerstvé pečivo, koláčky, koblížky, lívance. To je mor. Doma se snažím alespoň jednou za čas uvařit zdravější alternativu.

Největší úspěch u nás mají pohankové palačinky nebo jablečné lívanečky, kdy se většina mouky nahradí nastrouhaným čerstvým jablkem. Určitě vyzkoušejte. Teď jsem ale našla recept na kokosové palačinky. Do těsta patří jen nastrouhaný kokos/kokosová mouka, vejce, mléko a trocha psylia. Smaží se to na ghí. Brzy je zkusím. 

A jak mlsáte nejraději vy? Máte víkendy taky spojené s nějakou přidanou hodnotou v podobě výborných snídaní, nebo to je jen moje “úchylka”?