Týna: Co se změní ve 30ti?

Patřím už do klubu třicítek, ale vlastně mi to vůbec nevadí.
12308

Když se blížily moje narozeniny, těšila jsem se. Pak jsem se do "Dne D" probudila a najednou mi nebylo dobře. Moje druhé já, které na sobě opravdu nemám ráda, začalo bilancovat podobně, jako to mám ve zvyku na Silvestra, což znamená, že pozitivní nadhled se vždycky objeví jen na chvíli a všechny negativní myšlenky se vrátí stejně, jako Night king ve Hře o trůny po tom, co ho Daenerys s drakem grilovala neskutečnou smrští ohně (fanoušci Hry o trůny si jistě vybaví jeho škodolibý úsměv). Ten den byl prostě zvláštní. Ale teď, pár dní "po" jsem klasicky zjistila, že se vlastně vůbec nic nezměnilo. Až na to, že Hry o trůny skončily (a já jsem strašně nespokojená s výsledkem). 
No, vraťme se k původní myšlence: k čemu jsem došla po tom, co jsem o věku s trojkou na začátku, mluvila se svými kamarádkami, které už v klubu třicítek jsou? 

 

Jste sebevědomější 
Máte zkušenosti, znáte svoji hodnotu a nenecháte si od ostatních líbit vše, co jste jim trpěla ve dvaceti. Ve třiceti už za sebou pravděpodobně máte pár rozchodů, rozporů s kamarádkami nebo neshod v práci, ze kterých jste se poučila a víte, že se už nenecháte zastrašit. Dokážete rozpoznat, kdo vám za nějaký úhybný manévr stojí a kdo/co naopak vůbec. 

 

Chybovat je v pohodě
Umíte být tolerantnější vůči svým vlastním přešlapům i vůči těm, které spáchají ostatní. Uvědomíte si, že ztrácet energii pitváním se v něčem, co už nemůžete ovlivnit, vám zbytečně komplikuje život. Brát takové věci jako fakt se vyplácí, protože smíření vás neužírá zevnitř tolik, jako neustále převracení problému ze všech možných stran. A to obzvlášť v případech, kdy se vás snaží svým jednáním vysát někdo, kdo má potíže sám se sebou. A pro takové situace mám pro vás moudro, které si někde přečetl můj snoubenec a podělil se o něj se mnou. „Nikdy se neper s prasetem. Nikdo nevyhraje, oba se ušpiníte a to prase si to užije.“

 

Víte, kam investovat svoji energii
Moc dobře si uvědomujete, co vám dělá dobře a co ne. Rozpoznat včas věci, které vás ničí je pravděpodobně práce na celý život. Ale s třicítkou vám dojde třeba to, že odmítnout posezení u vína s kamarádkou, když vy sama po náročném týdnu toužíte jen po posteli a Netflixu, je naprosto v pořádku. 

 

Lépe znáte sama sebe
Nenávidět se za to, že jste někomu odsekla? Trestat se za to, že jste nezvládla splnit cíl, který jste si určila? Podceňovat se kvůli tomu, že neumíte to, co vaše známá a zapomenout, že i vy máte přednosti, které zase chybí jí? Nesmysl. Okolo třicátých narozenin dozrajete a rozpoznáte, proč se chováte právě tak či onak a nejlepší na tom je, že už víte, jak to zlepšit.

 

 

Já třeba vím, že bych měla meditovat. Dělá mi to dobře, ale nikdy u toho nevydržím. Tak si to dávám jako svůj nový cíl.