Týna a její beauty posedlosti

Nebo by se dalo říct až úchylky?
12088

Jako kosmetická redaktorka jich mám víc – nedokážu usnout bez perfektně vyčištěné a hydratované pleti, nevyjdu z domu bez bronzeru a vůně, přičemž ani s jedním fakt nešetřím a jsem velká konzerva, co se týče vlasů. Experimentování jsem si už užila do svých skoro třiceti let (musím se to číslo pomalu začít naučit psát i vyslovovat nahlas). Nosila jsem tmavě hnědou, nejrůznější formu melírů, stupňovitě sestříhaný účes, ombré, mikádo, ofinu, dva centimetrové oranžové pruhy vepředu (to mi bylo tak 13, jestli mě to omlouvá), chvíli růžovou a pak, což bylo asi nejhorší, peroxidovou blond. Až teprve nedávno jsem pochopila, že to, co vytvořila příroda, zkrátka udělala z nějakého důvodu a myslí to dobře. Proto se snažím s ní bojovat jen přiměřeně a respektuji její úmysly. Když už se dostanu ke kadeřníkovi, koukám mu pod ruce a při stříhání se začínám potit, protože jsem ve stresu, aby mi náhodou neustříhli o jeden milimetr víc nebo jinak, než si představuji. A takhle to mám vlastně s každým krokem, já prostě neumím u kadeřníka relaxovat! A když od něj odejdu, vždycky zjistím, jestli jsem opravdu spokojená nebo ne, až tak po týdnu. 

No, raději přejdu k hlavní informaci, kterou jsem vám chtěla předat. Zhruba dva roky jsem si nechávala svou přirozenou barvu s odrostlými melíry a říkala jsem si, že už u ní zůstanu. To bych ale nebyla já, blíženec, abych nezatoužila alespoň po malé změně. Zaujal mě salon Oli Ola. Pracují tady výhradně s přírodní kosmetikou s minimálním nebo vůbec žádným množstvím chemie. Paní majitelka (moc milá ženská) původně podnikala v jiném oboru a ze dne na den se vším sekla a vyrazila na 800 km dlouhou pěší pouť po Španělsku, která jí zabrala 5 týdnů (bože). Věřím, že během takového zážitku se člověku změní priority. Založila si salon Oli Ola, na který se určitě podívejte, pokud vám není lhostejné, co si dáváte na kůži. Nabízejí tady spoustu lákavých služeb, interiér je krásný a ceny férové.

Zkusila jsem právě kadeřnické služby. Zaujalo mě totiž, že používají pouze barvy „zelené chemie“ značek Oway a Original Mineral. Ty totiž neobsahuji nejškodlivější sloučeniny, které v běžných barvách najdete, ale jen výtažky z biodynamicky pěstovaných rostlin a bylin. Už si totiž nechci svoje vlasy ničit, stačí, že je trápím občasným žehlením a dalším stylingem. Nechala jsem si svoje přirozeně tmavé blond vlasy trochu zesvětlit a promelírovat a s výsledkem jsem opravdu moc spokojená. V salonu jsem se cítila příjemně, ale co je nejdůležitější – vlasy nemám vysušené a vypadají krásně přirozeně. Posuďte sami.

V salonu jsem určitě nebyla naposledy, chci vyzkoušet i pedikúru (už jen ten pocit, že se vám někdo 90 minut v kuse stará o nohy) a masáže a vlastně všechno, haha. A aby neměl tenhle článek dalších milion slov, o mých ostatních posedlostech zase příště.