Únor je nový leden aneb ještě, že máme čínský nový rok!

Druhý měsíc v kalendáři je pro mě taková druhá šance. A hned vám upřesním proč.
12041

Patřím k lidem, kteří téměř každé pondělí plánují v sobě něco změnit. Lépe se stravovat, přidat ke každodenní rutině pohyb, přečíst alespoň několik stránek knihy a tak... Pár dní to funguje, ale většinou kolem středy se to nějak zvrtne. Určitě to znáte, přece v tom nemůžu být sama.

No a příchod nového roku je ta největší výzva, protože můžu začít úplně nový (rozumějte lepší) život. A žádné racionální tvrzení jako "když chcete začít nanovo, udělejte to teď a tady" na mě neplatí. Já potřebuji odrazový můstek, den D, kdy to všechno vypukne. Kdy si napíšu cíle a předsevzetí (ano, věřím na ně) a hned prvního ledna je začnu plnit. To je v ideálním světě má představa, ale...

Letos se to nějak fenomenálně pokazilo. Nestihla jsem se připravit - nezhodnotila jsem rok 2018, nesestavila si ani pomyslný „to do list“ na dalších dvanáct měsíců, a on už byl leden. Já se ale nevzdávám. Improvizace je moje, takže jsme doma udělali předevčírem menší oslavu a přivítali nový rok podruhé, a to podle čínského lunárního kalendáře. Tentokrát jsem nic nepodcenila, takže za rok ze mě určitě bude sečtělejší, hubenější, zdravější a organizovanější JÁ. Protože, co je psáno, to je dáno, ne?

Tak mi prosím držte palce, aby moje snahy vydržely alespoň do dubna (zatím se držím) a připojte se. Jo a mimochodem, letos je podle čínského kalendáře rok zemského prasete/vepře/kance, a má být mimořádně úspěšný, tak ať se vám (i mně samozřejmě) vše vydaří!