Reklama

Vyrobte si domácí balzám na rty s Liškou Mazanou

Zn.: Ozkoušeno!
Reklama
12721

Nedávno jsem se zúčastnila kurzu výroby domácí kosmetiky v krásném eko obchůdku Liška Mazaná (Veverkova 10, Praha 7). Vyráběli jsme šlehaný krém, masážní oleje, tuhý krém i balzámy na rty. Právě jejich výroba mě bavila ze všeho nejvíce (připadala jsem si jako malý chemik), a tak jsem se rozhodla s vámi o recept podělit. Celý kurz byl úplně boží a pokud vás trápí například atopické ekzémy nebo vám nevyhovuje kosmetika z drogerie, nebo vás její výroba prostě jen hrozně baví, tak tam určitě zamiřte. Poukaz na kurz může být i skvělým dárkem pro nějakou eko slečnu ve vašem okolí. Jak si domácí balzám na rty vyrobit? 

BALZÁMY NA RTY 4 ks (4x 5 ml)

INGREDIENCE:  4,5 g vosku, 2,8 g kakaového másla, 5,2 g bambuckého nebo mangového másla, 8 g mandlového oleje, Zhruba 10 kapek ricinového oleje, Zhruba 4 kapky vitaminu E, 4 -14 kapek esenciálního oleje, tuby na roztavenou směs/ balzám

POSTUP: Ingredience roztav ve vodní lázni, přidej barvy, pokud chceš barevný balzám a esenciální olej přidej až nakonec, aby se nevyvoněl.

TEST KONZISTENCE: Naber roztavenou směs na lžičku a nechej zatuhnout. Vyzkoušej (čistým) prstem, zda ti konzistence vyhovuje a natři si pusu. Pokud je to moc měkké, přidej vosk nebo kakaové máslo. Pokud je to moc tuhé, přidej mandlový olej nebo bambucké máslo. Testovací zbytek vrať do misky, ať ti pak nechybí. 

Esenciální olej kapej nejdříve na lžičku nad vodní lázní, aby ti tam toho nevyteklo víc, než chceš. Před nalitím do tub nezapomeň otřít vodu ze spodu misky. Poté nalej do tub a nech ztuhnout a tadá domácí balzám na rty dle tvého gusta je na světě!

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama