Dárek od sebe pro sebe? Tým JOY prozradil, čím se rozmazluje!

Péče o zdraví, cestování, vzdělávání...
11084

Valentina, šéfredaktorka

Nejlepší dárek, který sama sobě můžu dát? Jednoznačně dovolená! Ano, je to větší investice, ale mnohonásobně se mi pokaždé vrátí. Ročně podnikám jednu velkou cestu za dobrodružstvím, tento rok ty vypadá na Indonésii, převážně na Bali. A co vám budu povídat, už se nemůžu dočkat! Ať už je březen! Pro mě je ale skvělým dárkem i to těšení se na novou zemi, zážitky a chutě. Zbožňuju hodiny googlit, vyhledávat na Instagramu a listovat průvodci, abych si naplánovala tu nejlepší cestu. Nevydržím totiž dva nebo tři týdny ležet na pláži a opalovat se, potřebuju taky trochu akce. Navíc na takovou dovolenou nemusím letět přes půlku planety. Úplně stejně mám ale ráda prodloužené víkendy, které tolik nezatočí se stavem účtu. Navíc jsou úplně stejně inspirativní, poznávat Evropu (ale i Česko!) stojí za to. Zkuste aspoň jednou za čtvrt roku objevit nějaké nové místo. Je jedno, jak bude daleko. Uvidíte, jak vás to nabije energií. Pro mě je to ten nejlepší způsob relaxu a terapie, co vůbec existuje... A kdybyste někdo měl tipy, co a kde na Bali, napište mi na valentina.tesarova@burda.cz. Budu moc ráda!

Týna, beauty redaktorka

Mám pro sebe jeden beauty tip, když už v JOY píšu o kosmetice – nezanedbávat hydrataci kůže! Přísahám, že jinak se o sebe starám. Naopak, třeba čištění a péči o pleť si vysloveně užívám, poctivě testuji kosmetické novinky a nehřeším v tom smyslu, že bych se třeba neodličovala, když se mi úplně nechce. Ale dokopat se k tomu, abych po sprše namazala celé tělo hydratačním krémem prostě nemůžu. I když vím, že to zkrátka není správně, jsem na to líná a vždycky dám raději přednost co nejrychlejšímu přesunu ze sprchy do postele. A přitom mi moje práce nabízí takové možnosti! Třeba tenhle hydratační krém na tělo od L'Occitane, který mi leží na nočním stolku. Je dost specificky našlehaný, takže má pro mě zábavnou strukturu, příjemnou čistou vůni a opravdu dostatečně hydratuje – ve sprše další den cítím, že se smývá, takže na pokožce opravdu vydrží dlouho, ale zároveň se krásně vstřebává. Takže, můj tip pro sebe: Kristýno, ať máš ten krém do měsíce spotřebovaný! A btw: začni konečně cvičit.

Karolína, redaktorka joyonline.cz

Nedávno jsem si řekla, že si začnu plnit své materiální sny. A světe div se, daří se! Jedničkou na seznamu bylo pořízení nových brýlí, které nebudou jen nutnou zdravotní pomůckou, ale také módním doplňkem, který mi bude dělat radost.

Často si ale v obchodě pod tlakem vyberu něco, čím si později nejsem vůbec jistá. Tuhle možnost jsem ale tentokrát vyloučila pečlivým výběrem místa, kam pro brýle zajdu. Volba padla na Easy Optic v Praze na I. P. Pavlova. Showroom se nachází ve 4. patře, v bytě, kde je na výběr dostatek prostoru i času, a navíc také optometrista, který vám zdarma změří zrak. Když jsem našla ty pravé obruby, v klidu jsem si sedla na sedačku, stejně jako doma v obýváku a čekala, jak se budou mé nové brýle na nose chovat. Zjištění, jak vám sedí, totiž netrvá jen pár vteřin. Já a moje nové Prada obroučky jsme se naštěstí sžili dokonale a já si už za 4 dny vyzvedávala komplet hotové brýle.

Mariya, fashion redaktorka

Nejlepší je investovat do svého vzdělání a vlastního rozvoje. Proto jsem si na začátku roku řekla, že se do toho letos opřu naplno. Protože mám základy ruštiny, ale chtěla bych se v ní zdokonalit a popřípadě si udělat i nějaký mezinárodně uznávaný certifikát, hledala jsem dobrou jazykovku s profesionálními pedagogy, kteří nejen jazyk perfektně ovládají, ale umí i vyučovat. Zaujala mě nová jazyková škola "Institut ruského jazyka - Autorizované centrum zkoušek TORFL/ ТРКИ", která byla otevřená za podpory Petrohradské státní univerzity. Je to taky jedno ze tří míst v ČR, kde lze zkoušku TORFLТРКИ udělat, a kromě toho vás na ní tam i připraví. Takže za mě je volba jasná! Určitě se koukněte na www.institutrj.cz nebo na jejich facebookovou stránku.

Lucka, fitness redaktorka

Udělat si někdy radost vůbec není sobecké. Čas od času je třeba myslet sama na sebe. Zajít si na masáž, do sauny, na manikúru, pedikúru... Ani já nejsem vyjímkou a radost si prostě teď udělám. Před vánoci jsem myslela jen na ostatní, co jim koupím, čím je potěším, jestli ten dárek bude vhodný. A na sebe jsem kašlala. Takže to nyní napravím. Jelikož jsem byla na kurzu pečení a zdobení dortů pro začátečníky od Markétiny cukrárny a dost mě to bavilo, pro rodinu už tedy dělám celkem ucházející kousky, půjdu o level výš. Líbí se mi 3D dort. Takže budu bedlivě sledovat stránky www.marketinacukrarna.cz a čekat, kdy Markéta vypíše kurz a hned se přihlásím.

Petra, redaktorka joyonline.cz a produkční

Dárek "od sebe – pro sebe". Co by  to mělo být? Cokoliv, co vám udělá radost. Ať už je to skvělá kniha, krásná svíčka, nové boty nebo třeba víkend s vaší kamarádkou. Když si chci udělat radost, vždycky jdu na jistotu do jakéhokoliv knihkupectví. Výběr nové knihy je pro mě malým rituálem. Miluju vůni nových knih a těšení se na nové příběhy a dobrodružství. A po jakých knihách sahám nejčastěji? Mými favority jsou autobiografie, kuchařky, fashion knihy, motivační knihy nebo knihy u kterých dokážu úplně "vypnout". Ty vybírám podle nálady a aktuálního rozpoložení. Takže pokud si chcete udělat radost, hurá do knihkupectví! Investice do knih se vždycky vyplatí.

Klára, foto editorka

Milujete Harryho Pottera, Malého prince a věci s příběhem? Tak to se stejně jako já zamilujete i do produktů od Ručně našito!  Tvoří totiž trička a mikiny s vtipnými a originálními nášivkami. Design nášivek bude jedinečný stejně jako 20 jedinců, kteří si jej koupí. Díky omezenému počtu kusů máte garanci, že tričko s nástupištěm 9 a tři-čtvrtě nebo zlatonkou budete mít jen vy a dalších 19 lidí. #Nebuďkopie

sledujte nás na instagramu