Den sv. Valentýna | Co originálního darovat a kam místo na ohranou večeři při svíčkách?

A co máte vymyšleného vy?
11976

Valentina, šéfredaktorka

Ať už tento svátek slavíte nebo ne, rozhodně není na škodu občas vztah trochu vytrhnout ze zajeté rutiny a podniknout něco ve dvou. Nezapomenutelný zážitek vás čeká například v Chateau Kotěra nedaleko Kutné Hory. Neoklasický architektonický skvost, který nese jméno svého slavného architekta, vás nadchne opravdu krásnými neokoukanými interiéry i jedinečnou atmosférou. Za zmínku stojí určitě i skvělá kuchyně Roberta Chejna, možnost zahrát si pétanque nebo relax v podobě masáže. Více informací najdete na www.hotelkotera.cz.

Klára, redaktorka publicistiky

Pokud sledujete na Instagramu @Esterajosefina, tak je vám jasné, že valentýnská edice Terapie sdílením bude totální bomba. Pokud ne, tak si instagramou stránku likněte. Ester Geislerová a Josefina Bakošová zahájily na sociálních sítích totiž naprostou revoluci. Zveřejnily několik mrazivých a zároveň cynický úsměv vzbuzujících vět, kterými se jistý muž rozešel s jejich kamarádkou. Toto malé gesto spustilo lavinu - během následujících týdnů jim čtenáři začali posílat své rozchodové věty. Ty zadané pobavily a nezadané přesvědčily, že v tom nejsou sami. Druhý díl knížky Terapie sdílením je nejen o trpkém rozcházení, ale také o vztazích jako takových – někdy úsměvných a někdy až krutě smutných. Takže knížku můžete pojmout jako netradiční valentýnský dárek třeba pro kámošku, která má za sebou rozchod přes sociální sítě. Anebo jako pro kohokoliv jiného, já se u jedničky vážně bavila a zaručuju vám, že knížka rozesměje každého.

Mariya, fashion redaktorka

Romantická gesta jsou hezká, ale já mám ráda i praktické dárky. Našla jsem vtipnou dvojku zubních kartáčků Curaprox Love Edition s rozpůlenými srdíčky a protože můj manžel je přímo posedlý vším, co se týká zubů, bude to pro něj perfektní překvapení.

Petra, produkční a on-line redaktorka

Valentýn se nezadržitelně blíží a s ním opět nastává problém, který řešíme každý rok. Co drahému koupit nebo čím mu udělat radost. Pokud tápete a vůbec nemáte žádný nápad – dopřejte svému drahému luxusní péči v podobě voucheru do nějakého cool barber shopu! V posledních letech se u nás tenhle trend celkem rozmohl a je to dobře. I pánové by měli mít svůj čas pro sebe a užívat si pravidelné hýčkání v ryze mužské společnosti. Vyzkoušejte třeba vouchery z barber shopu Gentlemen Brothers

Týna, beauty redaktorka

Skončily Vánoce a už se nám pomalu blíží Valentýn. Jsem sama nebo to zběsilou rychlostí utíká i vám? Vymyšlený dárek pro svého partnera zatím nemám, ale předpokládám, že se u nás ponese svátek zamilovaných ve stejném duchu, jako obvykle. Takže prostřednictvím fajn večeře, skleničky vína a možná nějakým drobným dárkem k tomu. Nevím, jak vy, ale já se nikdy necítím ve své kůži, pokud nejsem zahalená do své oblíbené vůně. A v tento den obzvlášť na výběru správné vůně záleží. Podle mé zkušenosti se mužům líbí vůně sladší, což mně zrovna do karet nehraje, ale jednou za čas po nějaké takové sáhnu a najednou se cítím víc žensky. Za poslední dobu mě nejvíc uchvátila nová vůně od jednoho z nejvyhledávanějších parfumerů současnosti – Maison Francis Kurkdjian. Novinka nesoucí název "gentle Fluidity gold" v sobě ukrývá koriandrová semínka, vanilku, pižmo, ambrové dřevo a jalovec. Díky vanilce voní sladce, ale ostatní ingredience jí dodávají zvláštní jiskřivost a orientální nádech. Vím, že jsem objevila svou novou závislost, která se naprosto vymyká mým parfémovým standardům. K dostání bude od 1.února v Ingredients storech a na www.ingredients-store.cz za 3900 Kč. A víte co je na této vůni nejzajímavější? Že její tvůrce namíchal takové vůně hned dvě – obě obsahují naprosto totožné složky, ale jsou namíchané v různých poměrech, takže každá voní úplně jinak. Gentle fluidity silver mi sedí spíš k mužské kůži – a je také naprosto nádherná!

Karolína, on-line redaktorka

Chcete letos na svátek sv. Valentýna prožít něco výjimečného? Darujte své milované polovičce některou z novinek Kånken Essentials. Úspěch zaručen! Mým tipem je termo taška Kånken Mini Cooler, které udrží vaše oblíbené dobroty spolehlivě v teple, a tak vám umožní prožít jedinečný piknik v krásné zimní přírodě.

Týna, fotoeditor

Před týdnem mi byl oznámeno, že letos Valentýna, kterého normálně doma vůbec neslavíme, strávím ve skotském Edinburghu. Je to trochu netradiční, na druhou stranu si myslím, že tenhle svátek "lásky" nemusí být jen o prvoplánové romantice a srdíčkách. Proč ho tedy nestrávit právě třeba v potemnělých kamenných uličkách starého města? Toulání navíc můžete zakončit v jedné z místních kaváren u horké čokolády. A to už tedy romantika rozhodně bude! Mrkněte proto na letenky na EasyJet a vyrazte taky. Mám takový dojem, že právě teď mají na únorové termíny akci. 

sledujte nás na instagramu