Do formy 7x jinak: sportovní tipy přímo z redakce

Nenechte si ujít osobní tipy na sportovní eventy, kempy nebo třeba stylové funkční oblečení!
12184

Valentina, šéfredaktorka 

Před rokem a půl jsem začala běhat, ačkoli jsem si do té doby nedovedla představit, že by mě tento druh pohybu bavil. Značka adidas mě ale přesvědčila, abych tomu dala šanci, a zařídila mi nejlepší trenérku pod sluncem Danu Pernicovou. Já si běh po prvním tréninku úplně zamilovala a troufám si říct, že se to už nikdy nezmění. Proto bych vás ráda pozvala na třídenní běžecký festival adidas Recode Running, který probíhá v 25 světových městech. V Praze startuje už zítra! Ale nemyslete si, že jde jen o sportovní event, kde kromě běhu nic nového nepoznáte. Víte například , kde je v Praze robot R2D2 nebo Stínadla z Rychlých šípů? Poznejte české město z běžeckých bot, užijte si jeho fantastické kulisy a podělte se s ostatními o místa, která jste sami objevili. Při použití těch správných hashtagů navíc máte šanci vyhrát nové běžecké boty adidas Ultraboost 19 nebo účast na projekci běžeckých filmů v kině Atlas.  Můžete si ale jít i zaběhat s komunitou adidas Runners Prague (nezapomeňte se ale zaregistrovat přes aplikaci Runtastic) nebo fandit všem těm, co se v sobotu vydají uběhnout půlmaraton v adidas Runner Cheering Zone na pražském Výstavišti. Tipy na všechny akce, stejně tak jako podrobné informace k celému programu, najdete na recoderunning.cz.

Karolína, on-line redaktorka

Já sportu v poslední době moc nedám, ale jeden tip pro vás i tak mám! Začínáte s běháním, horským kolem nebo jiným sportem a nechcete při prvních krůčcích dělat zbytečné chyby? Nebo už se svému sportu věnujete nějaký čas, ale rádi byste se posunuli dál s podporou a radou zkušeného odborníka? Tak právě vám jsou určeny sportovní zážitkové pobyty ve Spa hotelu Lanterna ve Velkých Karlovicích, které probíhají pod vedením našich nejúspěšnějších sportovních osobností. Navíc tu najdete příležitost ke kvalitnímu odpočinku díky relaxačním centrům s bazény, exotickými masážemi a saunovými rituály. Více najdete na www.valachy.cz.

Klára, redaktorka publicistiky

Miluju australský design a tak jásám nadšením, že se do ČR dostala značka, která pochází právě z nejmenšího kontinentu. Jmenuje se po své zakladatelce Lorna Jane a je ultra cool. Zamilovala jsem se do podprsenek se zajímavý zády a do sportovního topu s nápisem karmaSpeciální materiál tzv. „LJ Excel TM“, ze kterého vyrábí veškeré produkty, je neustále vyvíjen a zdokonalován, a to již přes více než 28 let. Tento materiál má více aktivních vlastností, než jakákoli jiná látka – v tom exkluzivita značky. Produkty můžete zakoupit na www.activeliving.cz.

Petra, on-line redaktorka a produkční

Chcete se dostat do léta rychle a zaručeně do formy? Pak pro vás mám skvělý tip, který funguje na více jako 100%! Vyzkoušejte Body Pump! Jedná se tréninkový program s nakládací činkou, díky kterému se vaše tělo během krátké doby vyrýsuje a zpevní. Je na vás, jakou zátěž si zvolíte. Doporučuji ale nehrát si na hrdiny - protože já si na hrdinku hrála a tři dny jsem nebyla schopná vyjít schody - a začít s menší váhou a postupně přidávat. Určitě vám v tomhle případě nic neuteče. Na Body Pumpu je navíc skvělé, že lekce jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Trénink trvá hodinu a zaručuji vám, že budete odcházet nadšení! Tak s kým se uvidím na další lekci?

Týna, kosmetická redaktorka

Protože se pořád snažím zhubnout, dost řeším nejen dostatek pohybu, ale i to, co jím. Dávám si záležet na tom, abych do sebe dostala co nejvíc bílkovin a méně sacharidů. A protože to byl pro mě ze začátku celkem oříšek, zjišťovala jsem, kde bych mohla proteiny/bílkoviny nahnat. Kromě masa, tvarohu, tofu, seitanu, vajíček a dalších na bílkoviny bohatých potravin se snažím uspokojit i svoje chutě na sladké. I dezert lze ale naštěstí připravit tak, aby byl na bohatý na bílkoviny. Nikdy jsem nebyla příliš velkým nadšencem proteinových tyčinek a dalších chemicky vytvořených produktů, ale pokud nestíháte a chcete mít množství kalorií a složení jídelníčku pod kontrolou, mám pro vás tip. Jsem nadšená z proteinových lívanců od Nutrendu, které se chlubí vysokým množstvím proteinů. Stačí sypkou směs smíchat s vodou, osmažit na pánvi na kokosovém oleji nebo na sucho, k tomu dát oblíbené ovoce a třeba řecký jogurt a máte skvělou snídani na stole. A co je nejdůležitější – chutnají opravdu moc dobře! 10 pytlíčků po 50 g (což je ideální porce pro jednoho) stojí 225 Kč a koupíte je tady.

Mariya, módní redaktorka

Ráda cvičím doma. Šetří to čas, posiluje vůli a nikdo mě při tom neokukuje. Teď jsem našla jsem na YouTube skvělý fitness kanál. Body Project je skvělý tím, že tu jsou kratší videa zaměřená převážně na kardio. Vyberou si jak začátečníci, tak i pokročilejší, a to je přesně to, co teď potřebuji. 

Týna, fotoeditor

Za poslední dobu se pro mě sport stalo slovem, které je lepší v mé blízkosti radši vůbec nevyslovovat. Mám tak málo volného času, že když už konečně nějaký pro sebe vyšetřím, raději se zahrabu pod peřinu s knížkou nebo to rovnou zalomím a spím až do rána. Co mě ale neopustilo, tak je láska k dlouhým procházkám a kratším "túrám". A proto bych se s vámi ráda podělila alespoň o jedno speciální místo, které stojí za návštěvu. Pokud jste z Prahy nebo pro vás není problém se do ní nějak dostat, chytněte ze Zličína ranní autobus směr vesnička Svatý Jan pod Skalou. Je to jedno z nejmagičtějších míst, které jsem v Česku navštívila. Z vesničky se vyškrábejte na vyhlídku, která vám poskytne výhledy do nádherného okolí Českého krasu. Z ní se potom projděte několik kilometrů až ke známému lomu Amerika a z něj pak na Karlštejn. Je to výlet na celý den, ale příroda, kterou půjdete, nemá chybu. Suma sumárum, užijete si super výlet a ještě budete mít za sebou slušné kardio - 15,5 kilometrů se prostě musí projevit (pozitivně, samozřejmě)!