GASTRO TIPY redakce | Kuchaři, kuchařky, restaurace...

Jídlo, to je naše...
11136

Mariya, fashion redaktorka

Já osobně z kuchařek moc nevařím, a ani u nás doma nemáme žádné oblíbené kulinární knihy. Ale před Vánoci mi manžel jen tak mimoděk naznačil, že by možná chtěl zkusit dělat domácí těstoviny. Takže jsem obešla spoustu knihkupectví ve snaze najít tu nej italskou kuchařku. Překvapilo mě, že zas tolik toho na trhu není. Nakonec jsem vybrala knihu od Antonia Carluccio "Italská pasta - nejen těstoviny". Moc se mi líbil vřelý úsměv autora knihy na přebalu, ale hlavně jak je celá kuchařka napsána a sestavená. Takže, kdo shání něco podobného, můžu jedině doporučit.

Petra, produkční a redaktorka joyonline.cz

Kuchařka, která vás rozhodně bude zajímat a najdete v ní spoustu inspirace je Cukrfree, kterou napsala blogerka Janina Černá. Dozvíte se díky ní, že i život bez cukru může být sladký a skvělý! Recepty jsou jednoduché a navíc skvělé a pár dní bez cukru taky rozhodně stojí za vyzkoušení. A kdo ví... Třeba si tenhle životní styl zamilujete natolik, že na bílý rafinovaný cukr si už ani nevzpomenete. 

Týna, beauty redaktorka

Jsem tak trochu sběratelka kuchařek. Vaření a vše okolo jídla mě strašně baví, jsem (bohužel nebo naštěstí?) ten typ člověka, co neváhá si udělat domácí vývar do zásoby, sem tam si upeče vlastní pečivo a většinou ho nezastaví ani několikahodinové pečení nebo složitá příprava. Prostě jídlo miluju, protože se z něj může vytvořit zážitek, který spojuje lidi. Za poslední dobu mě jednoznačně nejvíc zaujala kuchařka Kamury (Kamily Randusové) - Nejbarevnější kuchařka. Tuhle senzaci jste už určitě zaznamenali, protože Kamu ji zvládla skvěle zpropagovat, ale hlavně se jí podařilo vytvořit něco originálního, dokonale barevného a neuvěřitelně zábavného. Z kuchařky je cítit, že do ní bylo vložen velký kus srdce. Recepty jsou opravdu originální a nafocené tak, že máte chuť se do vaření okamžitě pustit. Alespoň tak to funguje na mě. Zkrátka ji doporučuji všem! Mrkněte na https://nejbarevnejsikucharka.cz/ a také na Instagramový profil @chefkamu – do Instastories nahrála boží recept na "KamuPoke" - já tohle jídlo plánuji vyzkoušet v nejbližší době. 

Klára, foto editorka

Restaurace VAPIANO naprosto miluju a to nejen díky super fresh surovinám jako od farmáře, ze kterých všechna jídla připravují, ale také pro inovativní menu, která přináší. Aktuálně nejnovější menu Special Colorlicious rozehraje díky paletě barev všechny vaše smysly. Už jste někdy jedli černou pizzu nebo červené těstoviny? Já ne! A vážně mě zajímá nejen jak budou nové pochoutky chutnat, ale především, jak krásně bude jídlo na talíři vypadat! Nové barevné menu najdete v obou VAPIANO pražských restauracích – v Quadriu i v OC Chodov. 

Lucka, fitness redaktorka

I když miluji thajskou, indickou i čínskou kuchyni, doma vařím tradiční česká jídla (když už se k vaření dostanu). Mojí inspirací a velkým rádcem mi je Velká kuchařka Čecha a Moravy od Romana Vaňka. Je v ní obrovské množství (přesněji 431) skvělých receptů, které jsou podrobně a jasně popsány, takže se v nich neztratí ani úplný začátečník. Věřte, že podle této kuchařky by uvařil i můj manžel, který je jinak schopný připálit i vodu na čaj v rychlovarné konvici.

Karolína, redaktorka joyonline.cz

Kuchařek mám doma velkou spoustu. Na většinu receptů mi však chybí trpělivost. A když už mám chuť vařit, nemám vhodné nádobí nebo mi v tom zabrání nedostatek kuchařských skills. Rozhodně se ale snažím být v obraze a moc ráda si recepty i příběhy kolem nich čtu. Pokud totiž v dnešní době nevíte, co znamená sous-vide, acai bowl nebo pho bo, můžete se jít zahrabat. A tak prohlížím, čtu a pak perlím v restauracích a doufám, že jsem si neobjednala nějakou kravinu nebo třeba tchánovi špatně neporadila. Moc se ale těším, až budu mít jednou víc času a zavařím si podle Kamu, kterou miluju stejně jako Týna (i s jejím boyfriendem), nebo podle své švagrové, která kromě blogu kublanka.cz vytvořila ještě kuchařku Kublanka vaří DOMA.