Jak na perfektní fotky | 5 osobních tipů přímo z redakce

Ať už do rodinného alba nebo na Instagram, vždy stojí za to se snažit a mít co nejkrásnější vzpomínku!
11230

Karolína, redaktorka joyonline.cz

Dlouho mě trápilo, že můj kluk není hrrr do focení. Tak ráda bych měla IG boyfrienda, který mě bude s radostí fotit. Ale bohužel. Naštěstí jsem to dokázala vyřešit. Kluka jsem si nechala, ale k němu jsem si sehnala ještě stativ (HAMA Star), který mi skvěle slouží jak při focení dokonale ostrých flat lay fotek, tak na jakési auto portréty nebo fotky se synem. Stačí na telefonu nastavit ovládání spouště hlasem a je to. Na Samsungu například stačí říct „SMILE“ a do tří sekund máte super fotku!

Týna, beauty redaktorka

Někde jsem četla, že dnešní mladí lidé jsou novodobí dokumentaristé. Fotí a natáčí všechno, co je napadne, a já nejsem výjimkou. Navíc jsem závislá na Instagramu, takže na krásné fotky koukám dennodenně a začíná mě to vlastně trochu štvát. Proto se teď snažím na Instagram koukat vědomě a chci, pokud možno úplně vymýtit reflex, kdy ve chvílích několikavteřinové nudy automaticky sahám po telefonu. Já mám iPhone 8, po kterém jsem toužila už hodně dlouho a nemůžu si ho vynachválit. Samozřejmě to není telefon pro každého, protože jeho cena je celkem vysoká, ale já si zkrátka nerada zvykám na nové technické věci a manipulace v operačním systému iPhonu je pro mě srozumitelná a rychlá. Pořídila jsem si ho hlavně kvůli fotkám, které dělá opravdu moc hezké. Dokáže krásně rozostřit pozadí a pěkná fotka vznikne i když nechytnete zrovna ideální světlo, protože si umí automaticky sám poradit. A když chci něco ještě navíc vylepšit, používám na úpravu fotek aplikaci Polarr nebo Afterlight. Afterlight má fajn filtry, v Polarru můžete rychle zesvětlit/ztmavit nebo rozmazat libovolná místa na fotce přesně tak, jak to právě potřebujete. Doporučuju vše výše zmíněné! :) 

Kristýna, foto editorka

Analog zase válí! Mezi všemi technologickými vychytávkami, aplikacemi, zrcadlovkami a mobily s foťákem s padesáti megapixely má velkou fanouškovskou základnu i Polaroid. A tím nemyslím pouze oblíbený Instax, ale i pravý nefalšovaný Polaroid. 

Ten největší a nejlepší výběr analogových a insta foťáku můžete omrknout na Polagraphu (https://www.polagraph.cz/), kde kromě samotných zařízení nabízejí taky nepřeberné množství barevných a černobílých filmů.

A že ještě pořád nejste rozhodnutí, jestli si Polaroid pořídit? Nevadí, v tom samém obchodě vám ho i klidně půjčí zdarma na vyzkoušení. Zaplatíte si do něj pouze filmy a můžete fotit, jak je libo.

Takže směle do toho. V digitálním světě je totiž pořád super mít jednou za čas i nějakou tu fyzickou fotku!

Petra, redaktorka joyonline.cz a produkční

Jak na dokonalou fotku? Za mě je ideální použít kvalitní tvářenku a rozjasňovač. Díky tvářence získáte svěží vzhled a rozjasňovač smaže veškeré stopy po případné únavě a pleť krásně rozzáří. A jaké mám favority? Mezi moji dlouholetou beauty vášeň patří tvářenky od Bourjois. Ikonický obal, uvnitř kterého se skrývá zrcátko a štěteček je zkrátka ideální produkt do každé dámské kabelky nebo kosmetické taštičky.   

 

A když se do toho nechcete pouštět sami, tak využijte Klárky tip…

Klára, fitness redaktorka

Říká se, že těhotenství je jedním z nejkrásnějších období života a mateřství je nejdůležitější životní rolí. A i když je to někdy boj, jsou to okamžiky, které si chceme uchovat. Newborn fotografie rozněžní každého včetně těch, pro které jsou děti teprve dalekou budoucností. Pokud patříte mezi ty, kterým miminko buší na dveře (nebo spíš do břicha) mám pro vás malý typ. Newborn a dětskou fotografku, maminku, která vládne nejen domácnosti, ale i fotoaparátu Nikol Dědinovou. Profesionálku, která vaše nejmenší promění v ještě větší andílky, než za které je máte.