Je čas myslet na sebe a posunout se dál! 6 tipů na sebezdokonalení

Udělejte si čas jen na sebe!
11800

Valentina, šéfredaktorka

Jsem přesvědčená, že každá sebemenší kreativní činnost, kterou děláme, nás posouvá v našem životě o kousek dál a jsme díky ní šťastnější. Odložte telefony a zkuste to. Stačí vám klidně jen pár minut. Nemusíte  totiž hned napsat knihu nebo složit hit, začněte například s doplňovacími knihami. Já je miluju! Doma už mám Kreativní zápisník, ale brousím si zuby i na Dodělej si knihu. Tu jsem si vyhlídla na festivalu malých a středních nakladatelů Tabook, ale když jsem se pro ni vrátila, tak už byla vyprodaná. A to určitě svědčí o tom, že bude stát za to. Místo scrollování prostě radši dopisujte, doplňujte, dokreslujte... Budete se divit, co všechno váš mozek dokáže vymyslet! 

Klára, redaktorka publicistiky

Chybí vám motivace, chcete objevit svůj skrytý potenciál nebo toužíte po změně? Vsaďte na nově vzniklé koučinkové centrum AUMAKUA, které díky svému ojedinělému přístupu unikátně propojuje tělo, mysl a duši. Mentoring, koučink a terapie, fyzické aktivity jako jóga, běh či kruhové tréninky a také meditace vzájemně harmonicky propojují všechny tři základní pilíře lidského bytí. Pravidelná setkání či několikadenní vedené pobyty v přírodě probíhají pod taktovkou zkušených trenérů a koučů, kteří se věnují jak jednotlivcům, tak firmám či větším teamům.

Mariya, fashion redaktorka

Plánu k sebezdokonalení mám hodně - začít lépe jíst, pravidelně se hýbat, naučit se němčinu a italštinu, trochu (víc) zapracovat na time managementu... Mohla bych vyjmenovávat tak další hodinku. Začnu ale něčím příjemnějším. Minulý rok jsem si vyzkoušela sochařinu a letos chci začít s malováním. Obrovské množství kurzů pro začátečníky i pokročilé jsem našla na www.drawplanet.cz, teď se jen rozhodnout pro jeden z nich. Lehké to nebude!

Petra, produkční a redaktorka joyonline.cz

Vylepšování svého já, pro mě znamená nejen vylepšování vnější ale především také vylepšování vnitřní. Když vám totiž není dobře uvnitř, pochopitelně se to projeví i navenek, byť máte sebelepší make-up nebo rtěnku. A protože jsem člověk, který rád pojí příjemné s užitečným, jako nejlepší vylepšování mě samé, je pro mě jóga. Konkrétně hot jóga. Pokud začínáte, bude to chtít pevnou vůli ale můžu vám zaručit, že hot jógu si zamilujete nejen proto, co dělá s vašim tělem ale také kvůli vaší psychice, která bude... to nejde popsat, to musíte vyzkoušet! Jógu doporučuji v každém ročním období, věku, stavu, náladě...

Týna, beauty redaktorka

Jestli už máte plné zuby nátlaku okolního světa, sociálních sítí a uvědomělých jedinců na to, že byste na sobě pořád měli nějakým způsobem pracovat a posouvat se, jste na tom podobně jako momentálně já. Slovní spojení "nedělat nic" rozhodně nepovažuji za smrtelný hřích, ale samozřejmě by člověk neměl úplně zakrnět. Nebo aspoň ne na moc dlouho. Pokud máte pocit, že byste mohli být v některých směrech efektivnější, zkuste najít nějakou jinou, nenásilnou formu seberozvoje. Co třeba poslouchání audio knih? Já trávím denně minimálně dvě a půl hodiny v autě na cestě, což je vlastně šíleně dlouhá doba, tak proč bych tento čas nemohla nějak obohatit? Než poslouchání reklam v radiu je určitě prospěšnější namluvená audio knížka. Na www.audioteka.cz najdete spoustu knih různých žánrů. A protože každá kniha vlastně tak trochu vzdělává, vybrat si můžete cokoliv a nesáhnete vedle a ani nebudete mít pocit, že se nutíte do "práce na sobě". Já tentokrát volím "Mnich, který prodal své ferrari". 

Karolínaredaktorka joyonline.cz

Aktuálně se nejvíc snažím zdokonalovat v roli matky. Kdo říká, že to je absolutně přirozené, tak podle mě kecá! Učím se udržet nervy i křik na uzdě, být trpělivá i hravá. Rozhodně u toho ale nechci skončit. I během výchovy syna se chci zdokonalovat ve věcech, které nebaví celou rodinu, ale pouze mě. Nebo třeba ve věcech, které mě v budoucnu dost možná posunou někam dál. Aktuálně vám nepovím, o co přesně jde, ale ráda bych vás inspirovala k tomu, abyste se nebáli utrácet sami za sebe a za nemateriální věci. Kurzy a workshopy na jakékoliv téma jsou podle mě super užitečné. Jen prosím pečlivě vybírejte! Akce, která se bude konat na krásném místě, vás jednoznačně nadchne víc, než hodiny strávené v nějakém šedivém krcálku. Stejně tak je důležité proklepnout si přednášejícího. A to nejen jeho praxi, ale i to jaký je člověk. Najděte si třeba jeho video na YouTube nebo na IG stories a přesvěčte se, že vám je lidsky blízký. Zabere to jen chvilku!

 

sledujte nás na instagramu