Reklama

JOY pomáhá Austrálii | 5 způsobů, jak přispět

Nebuďme lhostejní!
Reklama
12778

Klára, šéfredaktorka

Události v Austrálii vzaly za srdce asi každého z nás. Snímky zubožených zvířat mě dostali natolik, že jsem poprvé vyzkoušela i skvělou možnost Facebooku založit dobročinnou sbírku. Značek a celebrit, které se zapojily je nespočet. Která mě aktuálně zaujala? Lush a jejich limitovaná edice mýdla s koalou z edice All The Wild Things (cena 150 Kč). Zisk z jeho prodeje poputuje do fondu Bush Animal Fund, z něhož bude poskytována finanční podpora skupinám, které se zabývají záchranou volně žijících zvířat a obnovou přírodních stanovišť v Austrálii.  
 

Petra, online redaktorka a produkční

Jak pomoct Austrálii? Mě osobně se moc líbí aktivita Facebooku, díky které můžete vytvořit dobrovolnou sbírku a pomoct tak můžete nejen vy, ale také vaši přátelé, kteří se mohou do sbírky zapojit. Během prvních dní, kdy byla tato akce spuštěna, bylo vybráno přes 400 milionů! Líbí se mi, že sociální sítě dostávají konečně smysl a přesah. Už se nehoníme jen za "nesmyslnými" liky a pozorností sledujících, jejichž identitu sotva známe, ale máme možnost pomáhat, sdílet a především šířit tyto informace dál.

Týna, redaktorka publicistiky

Zvířata zvířatům. I tak by se dala nazvat dlohodobá veřejná sbírka, kterou na pomoc Austrálii uspořádala ZOO Praha. V tuto chvíli lidé přišpeli už více než 13,5 milionů korun. A to rozhodně nebude finální částka. Více informací včetně čísla učtu a všech potřebných údajů najdete na webu zoo ZDE.

Týna, beauty redaktorka

Zaznamenali jste skvělý nápad Leoše Mareše a jeho DOBRODEN? Sice se oficiálně uskutečnil 29.ledna, ale pokud jste na něj zapomněli nebo nevíte, o co jde, nevidím důvod, proč si ho neudělat právě dnes! Funguje prostřednictvím Instagramu. Za každého sledujícího, kterého máte na svém účtě, pošlete korunu na charitu. Je jedno kam přesně, záleží, co se vás dotýká a není vám lhostejné. Já posílám svůj příspěvek organizaci Australia Wildfire Fund.

Karolína, online redaktorka

Austrálie bude na vzpamatování se potřebovat hllavně čas, ale ten se jak víme bohužel koupit nedá. Dá se však koupit mnoho věcí, které lidem, zvířatům i rostlinám v postiženým oblastech usnadní pozvolný návrat k původnímu životu a růstu. Já osobně jsem vybrala dvě organizace, kterým věřím, a které finanční prostředky jistě spravedlivě rozdělí - Armáda SpásyČervený kříž.

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama