JOY TIPS: 7 tipů na kulturní vyžití podle redaktorek

Filmy, knihy, zážitky,...
11066

Valentina, šéfredaktorka

Podzim a zimu považuji za převážně kulturní období. Tak nějak víc chodím na výstavy, filmy i divadelní představení. Neláká mě totiž posedávání na zahrádkách s drinkem v ruce. V poslední době se navíc se zajímavými událostmi roztrhl pytel, měla jsem co dělat, abych vybrala jen jednu, kterou vám doporučím. Nakonec to vyhrál Festival krátkých filmů Praha. Včera začal jeho třináctý ročník, ale ještě máte čas si na ty nejlepší české i světové krátkometrážní snímky zajít až do neděle. V rámci festivalu se můžete podívat na dvacítku filmů ucházející se o prvenství v mezinárodní soutěži, shlédnout pět nejlepších ukázek české tvorby a milovníci sociálních sítí určitě ocení program #followme, který je pro ně jak stvořený. A určitě nevynechejte ani zónu zaměřenou na virtuální realitu, abyste na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké možnosti nám pomalu ale jistě budoucnost připravuje. Festival probíhá převážně ve Světozoru a v Kině Pilotů. Více informací najdete na www.pragueshorts.com.

Týna, beauty redaktorka

Mezi moje nejoblíbenější spisovatelky patří Petra Soukupová, takže jsem se jejího nejnovějšího přírůstku - "Nejlepší pro všechny", nemohla dočkat. A jako vždycky, mě i tahle kniha nadchla. Příběh je o vztazích v rodině, kdy se matka herečka rozhodne, že svého desetiletého syna odloží k babičce. Petra používá jednoduché věty, kterými ale zároveň úžasně popisuje i banální životní situace tak, že se nemůžete od knížky odtrhnout. V příběhu se prolíná pohled na životní situace ukřivděného dítěte, matky, která si moc neví rady s vlastním životem a organizované babičky, která až s přistěhováním malého vnuka poznává, že stárne. Když jsem knihu dočetla, byla jsem naštvaná, ale zároveň poučená. Často jsme totiž nejchytřejší a máme tendenci druhým radit a zasahovat do života dost radikálně, s domněním, že to "tak pro ně bude nejlepší", ale většinou se velmi mýlíme. Určitě si tenhle příběh přečtěte, stojí to za to.

Mariya, fashion redaktorka

Přiznávám se, jsem absolutní milovnice detektivek. Nejraději mám starou dobrou klasiku v podobě Scherlocka Holmesa nebo Hercule Poirota, ale nedávno se ke mně dostaly dva díly detektivek, které napsala Joanne Rowling tvořící taky pod pseudonymem Robert Galbraith. A zatím co první kniha "Volání kukačky" na mě moc velký dojem neudělala, tak od té druhé "Hedvábník" jsem se prostě nemohla odtrhnout, takže ji fakt doporučuju :)

Lucka, fitness redaktorka

Jelikož jsem nikde nebyla ani nepamatuju, tedy nepočítám kafíčka a drinky s kamarádkama, rozhodla jsem se, udělat si oddychový holčičí den. S kamarádkou vyrazíme na nákupy a při té příležitosti se stavíme v kině. 7.2. proběhne v cinema city "odstínový" maraton, tedy promítání všech tří dílů 50 odstínů. To znamená 375 minut dlouhý zážitek, na který byste chlapa asi nedostali. 

Karolína, redaktorka joyonline.cz

Poslední dobou prožívám čtecí krizi. Tlusté knihy mě odrazují a složitý děj nejsem schopná vstřebat. Rozhodla jsem se s tím ale bojovat! K Vánocům jsem dostala hned 2 odpočinkové knihy, které jsem zhltla jedním dechem. Díky tomu jsem se zase navnadila na čtení a už se nemůžu dočkat, až z knihovny vytáhnu poctivý román nebo tlustou severskou detektivku.

Pokud jste i vy přestaly číst, ale chcete se k tomu vrátit, doporučuji následující dvě knihy. První je plná povídek, tu doporučuji na začátek. A ta druhá? Tak v té se na 100 % najdete!

Petra, redaktorka joyonline.cz a produkční

Miluju návštěvy kin, bohužel na ně nemám tolik času, kolik bych si přála... Nicméně, tento víkend plánujeme jít na dlouho očekávanou romantickou komedii Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, režiséra Filipa Renče. Film je natočený podle scénáře a knihy Haliny Pawlowské a slibuje královskou zábavu. Takže pokud nemáte na víkend žádný plán, popcorn a gumové medvídky do ruky a hurá do kina!

Klára, foto editorka

Nevíte kam večer a rádi byste vyzkoušeli netradiční hru na party?

Tak to určitě zajděte na Pub quiz! O co jde? Je to hospodský kvíz, který se skládá z 5 kol, 10 témat a 51 otázek. Celým večerem provází moderátor. Po každém kole následuje pauza na občerstvení, a hlavně sečtení výsledků moderátorem. Zvítězí ten, který získá nejvíce bodů. Rozhodně se nebojte toho, že nebudete nic vědět, pokud si stejně jako já nepamatujete nic z chemie, zabodujete třeba v okruzích jako je móda nebo pohádky. Kvíz probíhá v mnoha městech a barech. Který den a místo vám vyhovuje nejvíce, to zjistíte na Pubquiz.cz. A jaká je výhra? První družstvo platí jen 50% útraty, druhé 75%!

sledujte nás na instagramu