JOY TIPS: bytové doplňky, na které si v redakci brousíme zuby

Světýlka, svíčky, plakáty - to je naše!
10525

Valentina, šéfredaktorka

Když mám chvíli volna, ale zároveň jsem lína na to, abych něco podnikala, tak většinou trávím dlouhé hodiny na Pinterestu. Kochám se tam krásnými věcmi, lidmi, recepty, ale především hledám inspiraci do bytu. Už docela dlouho přemýšlím nad tím, že si na zdi v ložnici, které jsou zatím úplně holé, pověsím pár zarámovaných ilustrací, grafik nebo fotek. Každou jinou, aby v tom byl takový pěkný organizovaný zmatek. A tento týden jsem objevila první kousek do své nově vznikající sbírky. Bude jím jedna z květinových grafik od Michala Bačáka, které vznikly pro výstavu Theatrum aeternitatis florae. Jsou překrásné a seženete je za 2500 Kč v Debut shopu. Jen mám teď dilema, jakou z kolekce čtyř akvarelových ilustrací, věnovaných jednotlivým živlům – zemi, ohni, vzduchu a vodě – chci nejvíc!

Petra, on-line redaktorka

Pokud je něco bez čeho si nedokážu svůj byt představit, jsou to svíčky a bytové dekorace od Rituals. Svíčky ideálně té největší velikosti a limitované edice. Pokaždé si limitky nechávám a různě potom vůně kombinuju. Dokud nebudu mít svůj vlastní krb, jsou pro mě svíčky ideální alternativou   Extra tip - pokud nemůžete dostat zbytek vosku ze svíčky ven, vložte ji na chvíli do mrazáku. Po chvíli se vám vosk oddělí sám a zůstane vám krásná a sytlová nádoba, kterou můžete použít, jako další doplněk do bytu (váza na květiny, kelímek na odličovací tamponky nebo na kosmetické štětce).

Mariya, fashion redaktorka

Nejsem moc na DIY projekty, ale nedávno jsem byla na kurzu krasopísma a hrozně moc mě to bavilo. Taky mi to docela šlo, a tak  jsem si řekla, že bych si do budoucna mohla vytvořit  několik dekorací do bytu vlastně i sama. Především nějaké motivační plakáty, motta a hesla. Pak si je rozvěsím všude, kam jen dohlédnu a určitě se ze mě stane neuvěřitelně výkonná a úspěšná Wonder Woman. Nebo budu mít alespoň krásně ozdobené zdi :)

Bára, beauty redaktorka

Nevím, jak vy, ale já si neumím představit léto bez orosených drinků a večerních grilovaček. Spoustu dobrého jídla a pití v kombinaci se skvělou partou, to je pro mě alfa a omega prázdnin. Pravidelně tak každý rok o prázdninách koulím jahodové a meruňkové knedlíky, peču rybízový koláč, a vymýšlím nové koktejly, kterými bych při grilování osvěžila rodinu a přátele. Nedávno jsem narazila na speciální vychytávky do kuchyně, na které si hodně brousím zuby – jedná se o kuchyňské nářadí Tasty Colours, které je krásně barevné a zároveň praktické. Zaujal mě hlavně vykrajovač na meloun, který vám z dužiny vykouzlí malé kuličky. Ty se pak skvěle hodí na ozdobu jídla, nebo právě koktejlů. No a k zahození není ani servírovací lopatka – na ten rybízový koláč! Prodává www.brabantia-shop.cz

Karolína, on-line redaktorka

Moje aktuální úchylka se jmenuje světýlka! Hlavně ta vhodná do interiéru i exteriéru. Skvěle doladí atmosféru grilovačky nebo navodí tu správnou romantiku v ložnici. Dokonale však vypadají i třeba jako ozdoba dětského teepee. Existují světýlka do zásuvky, na baterky i se solárními panely! Já mám ta svá vybraná v IKEA a stojí 999 Kč.

Týna, fitness redaktorka

Mám slabost pro bílou barvu. Mám ji ráda na sobě (bílá trika a tenisky, to je moje). Mám ji ráda ale i okolo sebe – doma, nejraději bych měla úplně všechno vybavení a doplňky do bytu bílé, což je ale naprosto nemyslitelné, vzhledem k tomu, že mám dva psy. Ale tak třeba jednou se dočkám. Teď si můžu kupovat aspoň drobnosti jako třeba tenhle polštářek ze Zara Home. Jestli máte podobnou úchylku jako já, Zara Home má v nabídce kolekci zaměřenou na bílou a zlatou!

 
Klára, foto editorka
 
Moře je zaručeně tím nejtypičtějším letním symbolem. Pokud už se nemůžete dočkat dovolené u moře stejně jako já, vytvořte si prozatím prázdninovou atmosféru doma pomocí bytových doplňků s mořskou tématikou. Ideálním řešením je například provonění domova difuzérem od značky Compagnie de Provence, který vám přímořský vánek přinese přímo až pod nos.