JOY TIPS: Dobré jídlo i jídlo vytvořené pro dobrou věc - to chceš!

Dobroty - to je naše!
10280

Tereza, on-line editor

Miluju sladkosti, a když mi někdo navíc řekne, že pochutnáním na páru dobrot pomůžu dobré věci?! Hrňte to sem. No a tak mi na stole jednoho dne přistál Ňadran z Donuter Donuts. Z každé růžové koblihy totiž putují díky spolupráci s organizací AVON proti rakovině prsu peníze na víc než dobrou věc. Takže až si budete jahodovou radost dopřávat za 48 Kč třeba z www.damejidlo.cz, rozhodně si ho není potřeba vyčítat. Zn.: Ňadran!  

Bára, beauty redaktorka

Kdo mě zná ví, že je několik věcí, kterým nedokážu odolat. Cestování, kosmetika a… dobré jídlo! Kdykoliv se v mém okolí objeví nová restaurace s netradičním konceptem, můžete vsadit boty na to, že je jen otázkou času, než se do ní vypravím. Na mém check listu je v tuhle chvíli například Sokolovna Průhonice, kde s letním počasím přišli i s novým fitness menu, zaměřeným na lehká a čerstvá jídla, která jsou přitom promyšlená do nejmenšího detailu. Celé menu najdete na www.sokolovnapruhonice.cz.

 

Týna, fitness redaktorka

Podle mě mají nejlepší zmrzlinu na světě "U Hlaváčků" v Bystřici u Benešova, v PURO Gelatu na pražské Výtoni a také u vás doma, ale musíte si koupit jeden kelímek (klidně i DVA nebo TŘI) od značky Häagen-Dazs. Tento týden jsem byla na fajn party této značky a z příchutě slaného karamelu jsem si sedla na zadek. Takže doporučuji vyzkoušet. Co nejdřív. A pro ty z vás, které také nedají na tyhle hříšně dobré kelímky dopustit: mám pro vás dobrou zprávu. V létě, na nejrůznějších akcích, festivalech, koupalištích nebo přehradách vyhlížejte obří mobilní kelímek, ve kterém bude možné si několik oblíbených příchutí této skvělé zmrzliny zakoupit. Kde přesně si ji můžete vychutnat? Postupně se bude seznam konkrétních míst objevovat na jejich facebookové stránce, takže nezapomeňte sledovat. 

 

Klárka, foto editorka

Nedávno jsem navštívila asijské bistro Wokin, které mě naprosto uchvátilo. Nejen dokonale minimalistickým interiérem, ale i báječným jídlem, které jsem si tam dopřála. Bistro je skvělé, protože si tam  vvyberete suroviny podle svého gusta a možností. Nudle či rýži doplníte masem, tofu, zeleninou a křupavým posypem. Chuťový zážitek završíte některou z asijských omáček, připravovaných podle asijské receptury. Takže pokud máte chuť na skvělou nudlovou pochoutku, tak rozhodně zajděte do Purkyňovy 2 na Národní třídě. 

 

Karolína, on-lide redaktorka

Jídlo je pro mě radost, obrovská radost. A rozhodně za něj utrácím víc peněz než za oblečení. Máte to stejně? A říká vám něco středomořská, hlavně tedy balkánská kuchyně? Pokud ne, jak určitě zajděte do restaurace Olive Point, kterou najdete v Praze, kousek od Náměstí Míru. A co tam na vás čeká? Příjemné rodinné prostředí, dobré víno, pálenky, čevapi, jehněčí, mořské plody, baklava. Mňam!