JOY TIPS: Inspirace na nejen velikonoční akce, které byste si neměly nechat ujít

S kým z vás se potkáme?
10127

Valentina, šéfredaktorka

Navštívili jste už Villu Pellé v pražských Dejvicích? Jestli ne, tak teď máte skvělou příležitost! Od 25. dubna bude totiž v této galerii zahájena výstava naprosto geniálního ilsutrátora Miroslava Šaška, jehož kreslené cestopisy zdobí i mou vlastní knihovnu, protože jde opravdu o malá umělecká díla, která mi zvednou náladu vždy, když jimi listuji. Jedinečný koncept knih, pečlivost při sbírání a zpracování námětů a především humor tvoří totiž z díla Miroslava Šaška moderní klasiku a z jejich autora jednoho z našich tří nejproslavenějších světových ilustrátorů. Výstavu navíc rozehrají animované, kreslířské i rozhlasové vstupy. Tak si ten zážitek nenchte ujít, já se výstavy M. Šašek let č. 59/74 nemůžu dočkat! Více info najdete na www.villapelle.cz

Karolína, on-line redaktorka

Líbí se vám, jak všichni vaši kamarádi běhají maratony, ale vy na to nemáte kondičku a navíc se poohlížíte spíše po akcích pro rodiny s dětmi? Pak se mrkněte na událost dm rodinný den, během kterého si 6. května od 15:00 můžete vyzkoušet minimaraton třeba i s kočárkem :)

Klára, foto editorka

Můj dnešní tip je na akci, která se koná až 21. května, ale ráda plánuji dopředu a věřím, že někteří z vás také. Ráda bych vás tak pozvala na akci, kterou ocení všichni milovníci pejsků. Je jí 4. ročník charitativní akce Běhejme a pomáhejme útulkům a koná se ve Stromovce od 15 hodin. Pokud vás stejně jako mě děsí slovo "běhejme" v názvu akce, tak nemusí, trať je dlouhá jen 4 km anebo 1 km procházky s vaším čtyřnohým mazlíčkem. Startovné je pouhých 100 korun a můžete tak zlepšit život pejskovi, které neměl takové štěstí jako ten váš. Minulý rok se povedlo vybrat celých 78 000 kč. Letos pořadatelé vybrali tyto útulky: Zvíře v tísni, z.s., Útulek Libeň a Naděje Pro Čtyři Packy. Jejich práce má opravdu smysl a hlavně léčba starších psů je velmi finančně nákladná.

Bára, beauty redaktorka

Možná v tom nejsem sama, ale občas cítím, že mám nedostatek kultury v krvi. A nemám nutně na mysli jen “hodobóžo” akce. Občas si prostě jen říkám, že je čas vyrazit zase někam za kulturou. V takovou chvíli sednu k počítači a začnu googlit co, kdy, kde, jak a proč. A když se náhodou stane, že mě aktuální nabídka akcí v mém okolí nijak neosloví, vždycky je tu plán B – Dejvické divadlo. Tím nechci říct, že by snad Dejvické divadlo bylo nějaké béčko, právě naopak! Je to u mě zkrátka sázka na jistotu. Nevzpomínám si totiž, že bych tu někdy byla na špatném divadelním představení. Pokud taky cítíte, že by vás trocha kultury nezabilo, ale netroufáte si koupit lístky jen tak, zabrouzdejte na stránky Dejvického divadla. Uvidíte, že si vyberete. A kdybyste přece nevěděli, jděte na Dealer’s Choice. Ta je totiž fakt boží. 

Týna, fitness redaktorka

Nevíte, jak oslavit svátky jara? Já jsem pro slavení dobrým jídlem, jak jinak. Zajděte v sobotu 15.4. na Náplavku na farmářské trhy. Ochutnáte tady všemožné speciality a oslavy Velikonoc tady na vás určitě dýchnou. Kromě zakoupení skvělých dobrot si tady můžete uplést vlastní pomlázku, koupit všemožné květiny, bylinky a nebo si na kole vyšlapat smoothie.

 

Tereza, on-line editor 

Jaro je prostě nejhezčí období v roce! Všechno začíná tak nějak od začátku, všichni se víc usmívají a hlavně (ano, je to taková moje úchylka) začíná zmrzlinová sezóna. Takže asi takhle... Jestli hledáte ten nejlepší kulturní program na celý den, vyrazte po nejlepších kopečcích po okolí. A pokud bych měla mluvit za Prahu? Dejte si tour Angelato > Créme de la Créme > Puro Gelato a pak si jen někam lehněte do parku s kamarády a nedělejte nic!