JOY TIPS: Kam na kafe i jiné dobroty podle redakce

Káva, vafle, hezká místa, dobrá nálada...
10626

Valentina, šéfredaktorka

Až budete mít chuť na kávu a na dezert, tak si zajděte do Starbucksu a dejte si jejich novinku Caramel Popcorn Frappuccino. Budete mít sladkost a dávku v kofeinu v jednom! Jasně, není to nic pro ty, co usílují o titul Miss Fitness, ale na stres je to naprosto nejlepší lék. Navíc léto je skoro u konce, takže už se nemusíte stresovat tím, že se těch pár kalorií pak projeví na vaší postavě v plavkách. A co je na tomhle drinku vůbec nejlepší? Jak křupe díky lámance na šlehačce! 

Bára, beauty redaktorka

Téma na tenhle víkend zní – káva a vafle. Takže se s vámi nemůžu nepodělit o super zážitek z uplynulého víkendu, který jsem strávila na skvělé svatbě v jízdárně v Hejtmánkovicích. Na zahradě tu totiž vznikla úžasná chill zóna díky pojízdné kavárně Coco Van. Bára s Davidem (majitelé pojízdné kavárny) nám tu přes víkend připravovali to nejlepší kafe a ty nejkřupavější a nejvoňavější vafle (ozdobené čerstvým ovocem a plátky růží) jaké si umíte představit! K tomu nám kolem Coco Vanu naaranžovali boho dekorace, takže to v zahradě vypadalo jako na fotce z Pinterestu. Pokud by se vám idea Coco Vanu zalíbila stejně jako mně, mrkněte na jejich webové stránky, Instagram nebo na Facebook. Tuhle pojízdnou kavárnu si totiž na zahradu můžete objednat i vy! Ať už připravujete svatbu, oslavu narozenin nebo jinou super akci, Coco Van vás zaručeně nezklame!

 

Týna, fitness redaktorka

Baví vás, stejně jako poslední dobou mě, ochutnávat nejrůznější druhy kávy? Jestli ano a budete se v září pohybovat okolo Costa Coffee, řekněte si o kávu z limitované edice. Tato 100% Arabika přímo z Kolumbie má nádech květinovo-medového aroma, ale ucítíte v ní i hořkosladký karamel. Vzhledem k tomu, že jde o limitku, s ochutnávku příliš neotálejte. 

Tady máte pro lepší přehled info, jak káva vynikne v jednotlivých způsobech přípravy. 

Espresso: Květinovo-medová vůně vyvážná jedinečnou chutí karamelu. 

Americano: Káva voní lehce po karamelu a čerstvém pražení, chuť můžete vnímat coby typickou hořkosladkou. 

Cappuccino: Jemné mandlové aroma linoucí se z kávového prstence příjemně doplní hořkosladká a mléčná chuť. 

Flat white: Karamelovo-medové aroma s nadýchanou krémovou texturou. 

Tak jakou si dáte? Více info na www.costa-coffee.cz

Petra, on-line redaktorka

Jsem kavárenský povaleč a nebojím se to přiznat! Miluju objevování nových kaváren a bister a jejich hledáním dokážu trávit hodiny! Při mých posledních toulkách jsem naposledy navštívila bistro Herbivore a ochutnala jejich dokonalou Acai bowl! Nic chutnějšího jsem dlouho nejedla! Dokonalá snídaně! Navíc je součástí  bistra i obchod, kde si můžete nakoupit samé zdravé dobroty! A další benefit! Herbivore se nachází přímo vedle Náplavky, takže po skvělé snídani se můžete jít courat po Náplavce a užít si nefalšovanou letní atmosféru!

Klára, foto editorka

Nedávno jsem navštívila tu nejlepší vaflárnu s tím nejkrásnějším interiérem, který si jen dokážete představit! Když jsem vešla dovnitř, řekla jsem si, že přesně takhle bych si sama kavárnu zařídila. Ve WAF-WAF na Letné konkrétně Milady Horákové 52 potěší jak milovníky vaflí slaných, tak sladkých. Mně tam připravili tento skvost a už se těším na další!

Karolína, on-line redaktorka

Ještě do nedávna jsem měla pražské kavárny v malíku. A dnes? V telefonu mám dlouhý seznam míst, která musím navštívit a absolutně nestíhám. Nesnídám avokádové tousty a nepiju flat white, jen mlsně sleduji instagramové účty lidí, kteří vymetají jednu trendy kavárnu za druhou. Kam ale chodím na kafe pravidelně jsou Farmářské trhy na Kubánském náměstí v pražských Vršovicích, kde má stánek i to nej nej nej cappuccino Kavárna Čekárna!