JOY TIPS: Nákupy, výměny, recyklace aneb Jak a kde nakupuje redakce JOY

Tipy na nevšední nákupy, akce i zážitky přímo z redakce časopisu JOY...
10200

Valentina, šéfredaktorka

Ne každý se vyžívá v nákupech ve velkých nákupních centrech. A přesně pro ty je tu Mint shop! Obchůdek, který nabízí vždy čerstvý mix s láskou vybraných nových, second hand i vintage kousků. Mint se totiž řídí sympatickým heslem "Chceme recyklovat a vyměňovat  - ne jen kupovat hromady nových věcí." Jestli sdílíte podobnou nákupní filozofii, nenechte si ujít oficiální opening nově přestěhovaného Mintu, který proběhně 18. května mezi 16. a 22. hodinou na adrese Slezská 15, Praha 2. Čeká vás tam cool oblečení, doplňky, live djs, catering od Jam and Co., Bigg Boss kolekce a spousta dalšího. Takže s kým se tam potkám? Budu tam na 100%. Více info na FB události

Mariya, fashion redaktorka

Už v pondělí 8. května staruje jarní Czech Design Week - přehlídka té nejzajímavější tvorby českého i zahraničního designu, která představí přes 90 vystavujících designérů. Letos si na své přijdou taky milovníci módy, umění i hudby a to díky bohatému doprovodnému programu. Akce potrvá do 14. května a koná se v ulici Národní 36 v Praze. Tak s kým se tam potkám? 

Klára, foto editorka

Restaurace na vodní hladině, tropický ostrov, noční market, letní kino, vystoupení Na stojáka, Skety a Václav Koubek. Tak přesně tohle všechno a ještě mnohem více najdete na prvním food festivalu na vodě v Praze, který se uskuteční  12.-14.5.2017 na Smíchovské náplavce! River Food festival „vychutnejte si pohodu“ nabídne speciality od více než 40 účastníků, stylové posezení a bohatý doprovodný program. V pátek vystoupí oblíbená stand up comedy – Na stojáka! V sobotu se návštěvníci mohou těšit na vystoupení kapely Skety a Jen Hovorka se Sisa Fehérová! Nevím, jak vy, ale já si skvělé jídlo v kombinaci s vystoupením Na stojáka za pouhých 100 kč prostě nenechám ujít. 

Týna, fitness redaktorka

Jeden z mých nejoblíbenějších a pro mě nejroztomilejších obchodů je www.almara-shop.cz. Najdete tady spoustu takových těch drobností do bytu, na sebe, pro sebe..., které nepotřebujete, ale jsou tak hezké, že je chcete mít. Kromě voňavých mýdel, nejrůznějších doplňků a dekorací do bytu, svíček nebo třeba textilií i originální nábytek. Nutno podotknout, že většina produktů spadá do retro/chabby stylu, takže jestli si potrpíte na specifický moderní design, asi tento obchůdek nebude nic pro vás. Mně se ale Almara líbí moc. Na některé věci se můžete podívat i naživo v jejich showroomu v Praze v Horních Počernicích.  

 

Bára, beauty redaktorka

Milujete nakupování v second handech a zároveň rádi podpoříte dobrou věc? Pak pro vás mám bezva tip na příští sobotu. V nádherném prostoru The Senses bude ve spolupráci s charitativní organizací “Ruka pro život” probíhat charitativní bazárek “Zbav se smyslů”. K prodeji tu budou trendy taneční kousky od Anet Antošové, Filipa Jankoviče a dalších, a postaráno tu bude i o zábavu! K pohodové atmosféře přispěje copánková královna Viktoreniak boxer braids, která vám na přání vykouzlí fantastické copánky, na kytaru zahraje Martin Písařík & Akustik a celé odpoledne vám ještě osladí dorty, makronky a cupcaky od vyhlášené cukrářky Stáni Motlové z PunkRockCakes. Ale bude toho ještě mnohem víc! Více info o akci najdete tady

Tereza, on-line editor

Nebudu vám nic nalhávat, nejradši nakupuju jídlo! A úplně nejradši jsem, když mi ten můj nákup přiveze někdo až pod nos. Vynese to do patra a já jen (klidně v županu a s nemytými vlasy) zaplatím a poděkuji. Někdo by mohl namítnout, že jsem nekonečný lenoch – a asi by měl i pravdu!

Jestli je lenošení (nebo šetření času, jak se tomu dnes vznešeně říká) to, co baví i vás měli byste vyzkoušet:

a) rohlik.cz – supermarket mě nikdy moc nebral a tady mi nabídnou od ovoce a zeleniny, přes čerstvé pečivo, maso a sýry až po toaletní papír prostě všechno. Dost často i  bio kvalitě. Stačí pár kliků a máte nakoupeno za krásných 90 minut bez zvednutí z gauče.

b) dodo.cz  – pokud máte o něco speciálnější přání a potřebujete pomoc na lusknutí prstu, nepište jim. Já po nich do hodiny chtěla 500 origami papírů, no a měla jsem je!

c) damejidlo.cz – mít plnou lednici je fajn, o něco radši mám ale už hotové a naservírované jídlo. Stačí se zamyslet na co mám chuť a do hodiny mám na stole i tříchodové menu.

Karolína, on-line redaktorka

Já pro vás nemám čistě nakupovací tip, ale s nakupováním bezpochyby souvisí - shopaholičky pochopí!

Podpatky běžně nenosím, ale kdyby mě jednou můj kluk požádal o ruku a místo prstýnku vytáhl krabici s ikonickými lodičkami od Manola, tak bych se rozhodně nezlobila. Stejně jako se nezlobila Carrie na pana Božského :) A právě proto si rozhodně nenechám ujít výstavu legendárního návrháře obuvi Manola Blahnika nazvanou The Art of Shoes, která se bude konat od 11. srpna do 12. listopadu v Museu Kampa! Já vím, já vím, není to zrovna zítra, ale jsem z toho prostě taak nadšená...