Reklama

JOY TIPS: Náplanujte si víkend v přírodě podle Verči s Májou

Inspirace, novinky i drby přímo z redakce...
Reklama
9281

Valentina, šéfredaktorka

Podzim je tu a s ním mé oblíbené vysedávání po kavárnách a popíjení horkých nápojů s knížkou v ruce. Když vyrážím do ciziny, tak si pravidelně dopřávám Matcha Latté, ale v Praze ho mají opravdu jen v pár menších kavárnách, které nemám úplně  na trase do práce. Takže fakt, že Starbucks tento nápoj zavádí do všech svých českých poboček, mě opravdu potěšil. Prášek ze zeleného čaje mě zvládne nastartovat ještě učíněji než klasický kofein a mám ráda jeho výraznou neotřelou chuť. Určitě této novince dejte šanci nebo vyzkoušejte jednu z jejich dalších variací. Vedle Matcha Green Tea Latte Starbucks nabízí ještě dva další nápoje připravované z čaje matcha: Matcha Citrus Mint Green Tea Latte a Matcha Green Tea Cream Frappuccino.

Mája, fashion redaktorka 

Jednou takhle jsme s kolegyní Verčou seděly dlouho v práci a obě si povzdechly, že se potřebujeme pořádně provětrat a na několik dní odjet do lesa. Aby nám nezvonily telefony, nechodily maily a my mohly číst, spát, jíst a chodit na dlouhé procházky. Verča to vzala do vlastních rukou a za dva týdny jsme měly domluvený termín a nalezené kouzelné tiché místečko pro relax. Jely jsme do Kerska, legendárního kraje Bohumila Hrabala, kde neustále šumí břízy a krajina ve vás probouzí někde hluboko schovaného malíře. Stejně kouzelné bylo i naše ubytování U LESNÍCH MUŽÍKŮ - malý domek, skládající ze dvou apartmánu. My jsme obsadily menší horní byteček, který byl neuvěřitelně útulný. Až budete chtít "vypnout" a zapomenout na všechny starosti, tak tohle místo je perfektní!

Verča, beauty redaktorka

Jak už víte, minulý víkend jsme s kolegyní Májou strávily v kouzelné lesní chaloupce U lesních mužíků v chráněné oblasti Kersko. Kromě nádherné přírody náš skvělý dojem z tohoto víkendu ještě mnohonásobně umocnily návštěvy místní hospody Hájenka známé z filmu Slavnosti sněženek. Pokud zrovna nefrčíte na raw - vegan - paleo atd. stravě, ale oceníte poctivou českou vydatnou kuchyni, tak si sem určitě zajeďte. Klidně jen tak, na nedělní oběd! Na své si tu přijdou zastánci kančího na šípkové omáčce i kance se zelím. A taky ostatní jídla ze zvěřiny jsou prostě báječná. A dezert? Jednoznačně božské nadýchané lívanečky s tvarohem a ovocem nebo obrovská domácí buchta. Mňam! Abych ale nechválila jen jídlo - příjemné je taky to, že vás při obědě bude hřát do zad teplo z krbu a po očku můžete také koukat na televizi, kde promítají - jak jinak -  Slavnosti sněženek. Obsluze dávám taky pět hvězdiček, jsou všichni hrozně milí! Tak už víte, kam o víkendu na jídlo? :)

 Kristýna, fitness redaktorka

Dnes mi přišel balíček od Rohlik.cz, ve kterém byly tzv. "nestandardní" kusy ovoce a zeleniny – tedy pokroucené, špatně zabarvené nebo velikostně abnormální. V supermarketu byste po nich pravděpodobně nesáhli, a tak většina této zeleniny končí zaoraná zpět v polích. Rohlík.cz se rozhodl zachránit jídlo a vy můžete od teď taky. Nechte si dovézt nákup až domů a dejte šanci možná nehezkým, ale chuťově skvělým, hruškám, jako my v redakci. 

Klára, online redaktorka

Milujete knížky Dana Browna a dokážete je číst klidně i 5x za sebou? Pokud ano, tak budete určitě stejně nadšení jako já, že jeho další mistrovské dílo Inferno se právě dnes dostává do kin. Film jsem zatím ještě neviděla, ale s čistým srdcem ho mohu všem milovníkům Brownových napínavých příběhů doporučit. Už potřetí se totiž sešli v titulcích Dan Brown, Ron Howard jako režisér a Tom Hanks jako profesor Langdon. Takže konečný výsledek jednoduše nemůže dopadnout jinak, než na výbornou. A těm, kteří knížku nečetli, ale filmy s Langdonem milují, doporučuji Inferno na druhou. Konec je totiž ještě překvapivější, než v předešlých případech! 

INFERNO - Official Trailer (HD)

Tereza, on-line editor

I když se já sama ke geek komunitě milující bezmezně STAR WARS neřadím, pohybuje se kolem mě asi stovka takových "bláznů". Jediné, co dokážu ocenit ve vztahu k Hvězdým válkám je bezpochyby velká spousta různých triček s cool potiskem, notesy s hlavou hlavních postav, všechny ty masky a kostýmy a vůbec to, že nejde jen o obyčejnou sérii filmů, ale o kult, který je nutné respektovat!

Z části jsem ze STAR WARS nadšená kvůli tomu, že se blíží Halloween a sehnat masku Dartha Vadera je na poli kostýmů asi to nejjednoduší, zčástí proto, že jsem milovních cool propisek, tužek, sešitů, lepicích bločků, všeho, co má nějaký vztah s papírem. Takže GEEK i papírenská komunito šílenců, penshop.cz představuje něco přesně pro nás! 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama