JOY TIPS: Oblíbené vánoční ozdoby a dekorace redakce

Vánoce jsou láska!
10987

Valentina, šéfredaktorka

Moje nejoblíbenější věc na vánočním období? Světýlka a stromeček! (Rodinná setkání samozřejmě taky...) Letos máme navíc stromek o dost košatější než obvykle, takže je potřeba doplnit zásoby ozdob. Což je VELICE dobře, protože v Debut Shopu v pražské Kaprově ulici prodávají úplně překrásné kousky! Kolekci Supergems od Anny Semancové a Le Hami Nguyen Nguyen potřebuji nutně celou. Skládá se z ručně foukaných vánočních závěsných dekorací a vznikla sloučením školních prací obou začínajících návrhářek. Ty se snaží vnést nový dech do dlouholeté české tradice ručně vyráběných vánočních ozdob. Cena za jeden kus je 250 Kč.

Karolína, redaktorka joyonline.cz

U nás doma je už stromeček ozdobený, ale pořád mám pocit, že mu něco chybí. Že by to bylo pár bláznivých ozdob z Flying Tiger Copenhagen? Výběr je opravdu široký, na své si tam přijde každý. Každá ozdoba navíc stojí pouze 30 Kč, takže i kdyby vás za rok pískací kačenky nebo třeba diskokoule nebavily, nic se neděje.

Týna, beauty redaktorka

Mojí největší slabostí pro tento rok jsou světýlka. Mám je doma celoročně, ale teď o Vánocích to vygradovalo do obřích rozměrů. Nemůžu si ale pomoct, prostě se mi to líbí. A přemýšlím, že si pořídím ještě tohoto nejroztomilejšího svítícího soba. Už fakt posledního! Je ze Zara Home a stojí 599 Kč.  

Lucka, fitness redaktorka

Jsem jasným milovníkem Vánoc. A to nejen kvůli dárkům pod stromečkem. Miluju to především kvůli té atmosféře. A doma si ji dělám přesně na první adventní neděli. Nechybí mi adventní věnec – mimochodem vlastnoručně dělaný, Ikea hvězdy v oknech a vánoční svíčky. Co ještě nemám, ale slibuju si, že si to na příští rok pořídím, je andělské zvonění. Takové, které mívala moje babička a u kterého jsem jako malá holka sedávala a poslouchala jeho příjemné cinkání. To pravé české andělské zvonění z dob našich babiček můžete koupit i teď a to na www.andelske-zvoneni.cz.

Klára, foto editorka

Vánoční výzdobu jsem se letos rozhodla pojmout netradičně. Klasický kulatý adventní svícen jsem vyměnila za čtyři minimalistické svíčky na dřevěném podkladu a červený vánoční papír za ten přírodní. Pozadu nezůstávají ani jiné dekorace jako osvětlení, prostírání či bytový textil. Krásný výběr originálních vánočních dekorací všeho druhu najdete na Cellbes. Já jsem se zamilovala do této stolní lampy v romantickém vánočním stylu ze dřeva a papírové hvězdy.

Petra, redaktorka joyonline.cz a produkční

Každý rok si říkám, že už žádné další ozdoby kupovat nebudu. A každý rok se naštvaná tahám s plnou taškou dalších ozdůbek, které jsem v obchodě prostě "nemohla nechat"... Razím ale heslo, že na Vánoce to má být zkrátka všechno tak nějak víc cute než obvykle, a dívat se každý rok na to stejné mě nebaví... 

Zároveň ale nejsem blázen a nehodlám za doplňky, které použiju jen jednou za rok, utratit majlant. Proto jsem si zamilovala obchod Nanu-Nana, kde najdete ty nejvíc cool ozdoby za skvělé ceny!

Mariya, fashion redaktorka

Pro mě jsou Vánoce kromě jiného i svátkem světel. Všude na ulicích, v domech a bytech jsou rozzářené světelné řetězy a nejrůznější svítící dekorace. To prostě miluju! Nejvíc se mi ale líbí papírové lampionky. V interiéru jsou pro mě absolutně nepostradatelné a letos s nimi chci ozdobit i sváteční stůl. Zrovna tyto bílo zlaté seženete v Butlers za 349 Kč. 

Foto: PR a Flying Tiger Copenhagen