JOY TIPS: Příval letní inspirace - letní kina, drinky i sporty

Tipy přímo z redakce...
10419

Valentina, šéfredaktorka

Léto pro mě znamenají převážně dvě věci: posedávání venku dlouho do noci a hudební festivaly a kulturní zážitky pod širým nebem... Tradiční česká značka Becherovka to má očividně dost podobně. Na letošní prázdninovou sezonu totiž přišla s novým super konceptem - pojízdnou Becher zónou, na jejíž tvorbě spolupracovala s talentovanými představiteli několika oborů, aby v ní propojila svou specifickou chuť nejen s kvalitním jídlem a koktejlovým barem, ale také se současným uměním. Je zajímavá už z toho důvodu, že je téměř celá recyklovatelná, což opravdu oceňuji. Zároveň se mi moc líbí odkaz na původ značky, který se odráží v jejím vzhledu inspirovaném karlovarskou kolonádou. A v neposlední řadě jsem hodně zvědavá na gastrokoncept Daniela Gonzaleze, jehož kuchyni si zamilovali všichni obyvatelé Letné v baru Cobra. První akce, kde můžete Becher zónu navštívit, se koná už tento víkend. Vychlazený drink s českým bylinným likérem si můžete vychutnat na pražsém Metronome Festivalu. Na zdraví! 

Bára, beauty redaktorka

Miluju ty večery, kdy můžu být venku, sedět na zahrádce s drinkem v ruce, a vím, že nic nemusím. A když mi k tomu ještě hraje oblíbený film, jsem na vrcholu blaha. Proto se letos strašně těším na letní kina. V Praze se jich letos urodilo hned několik, hraje se pod kyvadlem, na střeše, na nádraží, nebo v parku. Pokud jste na tom stejně jako já a do letního kina se už taky těšíte, mrkněte na stránky zde. Najdete tu aktualizovaný seznam pražských letních kin, včetně programu! Potkáme se na Letné, ve Stromovce, nebo v MeetFactory? 

Týna, fitness redaktorka

Mám osobní krizi, co se týče pohybu a moje lenost dosáhla nejvyššího levelu. Když už se k něčemu donutím, tak je to klidná jóga nebo plavání. A tak mě potěšilo, že v Praze s krásným počasím přišly hned dvě možnosti, kde si zacvičit v krásném prostředí. Jógu můžete vyzkoušet od 23. června v populárním Kayak Beach Baru na hřišti pro plážový volejbal, kde se každou středu a pátek konají Reebok Yoga lekce. Na Štvanici si zase můžete zacvičit fitness jógu se značkou Roxy a s Andy Pavelcovou - bloggerkou Fit & Fabulous. Obě varianty jsou vhodné i pro začátečníky, takže se nemusíte bát velké náročnosti (ideální pro mě). 

Petra, on-line redaktorka

Léto mám klasicky spojené (mimo pláž a moře) s dobrým vínem a Moravou. Ideální spojení je potom návštěva Vinařství U Kapličky. Kouzelné místo, umístěné na kopci rodinné vinice s venkovním bazénem, wellness a dokonalým kuchařem. Popíjení dokonale vychlazeného vína v bazénu s výhledem do přilehlých vinic je zkrátka ráj. Co víc si přát. V případě, že se vám navíc podaří rezervovat pobyt v týdnu, máte zaručený klid a minimum hostů. 

Karolína, on-line redaktorka

Obdivuji lidi, kteří běhají. Já sama mám problém i s doběhnutím tramvaje. Ale vážně bych s tím chtěla něco dělat a užívat si teplé letní večery ve společnosti sportu. Možná zkusím spojit běh s poznáváním krásných míst. Přesně takový koncept nyní rozjíždí NIKE s návrhářkou Ivou Burkertovou aka ODIVI. Spolu s NikeRunning můžete vyběhnout na Ivy oblíbenou 5km trasu a pustit si k tomu její oblíbené playlisty a poznávat její oblíbená místa prostřednictvím nahraným komentářů. Stačí jít na start ke kavárně SmetanaQ a spustit běh nike.com/nabrezi! 

Mariya, fashion redaktorka

Já si nedokážu představit léto bez letních kin. Je super, že je jich v Praze tolik a nová se stále otevíraji. Super je koncept, kdy se nacházejí na střechách domů, nebo v nějakých opuštěných prostorách ale letos chci taky navštívit kino na Výstavišti Praha. Provozuje ho Bio Oko, takže zajímavý program je zaručen a po romantickém pikniku ve Stromovce, je to to nejlepší zakončení rande. 

Klára, photo editorka

Během roku chodím do školy a do práce a na běh nemám zrovna moc enegrie. Ale o prázdninách mi školní povinnosti odpadají a tak jsem se rozhodla mu dát šanci. Ke klasickým výběhům v parku bych se nedonutila, ale existuje i varianta, jak udělat běh zábavný. A tím je série 7 závodů v přírodě Běhej lesy. Účastníci se s Běhej lesy podívají do unikátních lokalit na těch nejkrásnějších místech České republiky. Závody nabízí vždy kratší trasu kolem 10 kilometrů a delší variantu měřící zhruba 20 kilometrů. Mezi lákadla seriálu patří běžně uzavřený lom Velká Amerika a hrad Karlštejn, památka UNESCO – Lednicko-valtický areál, nově otevřený bývalý vojenský újezd v Brdech, závod Běhej lesy Bílá v srdci Beskyd, kde závodníky vyveze na start lanovka nebo letní varianta Jizerské 50 s ultramaratonskou 50 km trasou. Na přesný rozpis závodů se můžete podívat zde. Jdete do toho se mnou?

EXTRA JOY TIP na závěr:

Nemáte ještě plány na víkend? Tak si nenechte ujít jedinečný interaktivní urban festival, který se koná 24 a 25 června v Metropoli Zličín. Těšit se můžete na neuvěřitelně pestrý a zajímavý program se spoustu stars, influencers a inspirativních lidí. Také pro vás budou připraveny 4 cool zóny - Fit, Digi, Spirit a Girls, takže nuda vážně nehrozí. Více info, přesný program a kde získat lístky najdete na www.ynspirology.cz Doufáme, že se tam uvidíme!