Reklama

JOY TIPS: Recyklovatelné fashion doplňky? My říkáme ano!

Kromě módních záležitostí pro vás však máme i další ekologické vychytávky!
Reklama
9938

Valentina, šéfredaktorka

Nemám bohužel úplně bezchybnou pleť a samozřejmě vím, že v takovém případě je potřeba věnovat pokožce řádnou péči a starat se o ni. Odličování a všemožné krémy mám už zmáklé, ale trošku pořád pokulhávám ve starání se o pomocníky při nanášení dekorativní kosmetiky. Proto mi přijde jako parádní řešení novinka od Ecotools v podobě jednorázových ekologických ubrousků na štěstce. Během pár vteřin jsou díky nim štětce zbaveny make-upu, mastnoty a nečistot, které na nich ulpí během líčení. Ještě je navíc můžu nosit stále při sobě a štěstce si ošetřit opravdu po každé sebemenší úpravě i během dne. Koupíte je za 199 Kč.

 

Mariya, fashion redaktorka

Miluji vonné svíčky a provoněný domov. Protože ale vím, že je dost často v běžných vonných svíčkách hromada kancerogenních látek, volím eko alternativy. Zaujala mě například značka The Greatest Candle in the World. Jejich koncept spočívá v recyklaci použitých rostlinných olejů a má mnoho zajímavých vonných kombinací. Tyto svíčky koupíte například na www.econea.cz od 229 Kč.

 

Verča, beauty redaktorka

V rámci dnešních eko tipů bych vám ráda doporučila kosmetiku LUSH. Určitě ji znáte, je to ta krásně voňavá a barevná, díky které si v obchodech Lush připadáte jako v cukrárně. Kromě barevnosti, vůně a účinnosti má ale i jiné benefity, které se mi líbí minimálně stejně! Třeba to, že je veganská, ze surovin, které jsou ekologicky pěstované a vykupované od pěstitelů za etických podmínek, které je nesdírají z kůže. Samozřejmostí je také zapálený boj proti testování na zvířatech a neméně důležité je, že dokonce i obaly jsou eliminovány na minimum. Heslem "naked packaging" neboli "bez obalu" se snaží Lush ušetřit miliony plastových lahviček, krabiček a sáčků, které denně v odpadu zaplavují svět. Produkty, u nichž to jde, nebalí vůbec, další balí například do šátků a ty, které jsou v plastech, jsou v obalech z plastů již recyklovaných, které navíc můžete po dopotřebování opět odevzdat v obchodě. To je fajn, ne? 

Týna, fitness redaktorka

Značka Matt & Nat vyrábí kabelky, batohy, peněženky, psaníčka a další doplňky z materiálů, kvůli kterým nemuselo zemřít žádné zvíře, takže 100% splňují veganské požadavky. Podšívky jsou vyrobené z recyklovatelných lahví a svrchní materiál z vinylu. Pro jejich myšlenku, jednoduchost, kvalitní zpracování a krásné barvy si získaly moje sympatie celkem rychle. Tohle růžové psaníčko je za mě nejroztomilejší kouskem z kolekce Spring/summer 2017. 

Tereza, on-line editor

Paperwallet, která není z papíru, zvládne držet pohromadě všechny moje kartičky, unese i mince a bude mi při každé platbě připomínat, že bych mohla přemýšlet alespoň trochu víc eco friendly. Nedá se svítit, myslet na přírodu, na to, co konzumujeme, a kolik jsme schopni vyprodukovat odpadu mě začalo zajímat. A i když se ze mě ze dne na den nestala green žena, vnést do každého dne pár kroků šetrných k přírodě se mi povedlo. Ale zpátky na začátek, jestli i vy máte chuť do svého života dosadit něco, co vám nenásilně bude připomínat, že udržitelné materiály a recyklace mají smysl, pořiďte si Paperwallet taky. Recyklovatelný materiál, ze kterého je peněženka vyrobena, vás nadchne na omak i svým potiskem. Každá totiž vzniká pod taktovkou známých designérů. A ještě pár plusů navíc? Je voděodolná, tvarově přizpůsobivá, odolná vůči poškození a navíc se dá koupit i ve tvaru batohu. Teda prostě peněženka i batoh! Vyberte si.

Karolína, on-line redaktorka

Nevím jak vy, ale já se nemohu dočkat tepla. Pomalu ale jistě vybírám plavky, hledám recepty na grilování a šetřím na nové venkovní sezení na chatu. Já vím, jsem blázen. Ale když mě ta zima taak nebaví. A s léte jsou neodmyslitelně spojené i drinky. Je jedno jestli alko nebo nealko, každopádně musí být chutné, barevné, ledově vychlazené a hezké na pohled. No co by to bylo za drink bez stylového brčka?

Já letos zřejmě zvolím ekologická brčka od značky Kikkerland. A to hlavně proto, abych se nemusela trápit tím, že bude po večírku zahrada plná plastových odpadků. Tahle brčka jsou totiž biologicky rozložitelná :) Koupíte je na zoot.cz za 249 Kč (144 ks).

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama