JOY TIPS: technické vychytávky, bez kterých v létě redakce nechce fungovat

Foťáky, repráky, aplikace - to je naše!
10482

Valentina, šéfredaktorka

Ačkoli nejsem žádný expert přes technologie, tak jsem minulý týden vyrazila do Berlína na představení nového mobilního telefonu Honor 9. Ve chvíli, kdy došlo k slavnostnímu odhalení vzhledu nového modelu, jsem pochopila, proč značka stála také o účast lifestylových titulů. Jde totiž o telefon, který je, hodnoceno laickým ženským okem, opravdu hezký. A je je hezký ve všech třech barevných provedeních: safírové modré, stříbrné a černé. Nejzajímavější na něm je jeho zadní část, která díky tomu, že se skládá z patnácti skleněných vrstev, odráží obdivuhodným způsobem světlo. V baru vám pak vytvoří takovou menší soukromou světelnou show. Mně osobně kromě designu ještě záleží na tom, jak telefon fotí, protože jsem jeden z největších závisláků na Instagramu ve svém okolí. A Honor 9 fotí zatraceně dobře. Pyšní se hlavně tím, že fotky při západu slunce nemají příliš zkreslené barvy, což jsem si hned vyzkoušela, a musím to na 100% potvrdit. S mou závislostí na focení se pojí také to, že jsem doteď měla vždycky plnou paměť a musela jsem mazat snímky, které jsem si nestihla nikam uložit, čehož se ovšem v případě Honoru 9 bát opravdu nemusím. Jsem přesvědčená, že i i v případě focení od rána do večera mi 64 GB pamět, která jde ještě rozšířit díky paměťové kartě, bude bohatě stačit. A ještě jedno poslední plus na závěr? Tváří telefonu se pro český trh stala sympatická Eva Samková! Cena: 12 999 Kč.

Mariya, fashion redaktorka

Běhu dávám momentálně druhou šanci (nebo spíše tak dvacátou) :) Vím, že hned ze začátku několik kilometrů bez zastávky nedám a nechci si to na startu zhnusit, takže jsem si stáhla perfektní aplikaci Freeletics run. I v základní verzi vám nabídne hned několik variant běhu - například 2 kilometrovou trať, kdy běžíte 200 metrů a následně 30 vteřin jdete rychlou chůzí (nebo v klidu odpočíváte). Díky tomuto "indiánskému" běhu toho zvládnu mnohem víc a mám z toho skvělý pocit. Super taky je, že vám to hlásí kolik toho máte za sebou i před sebou. Pojďte do toho se mnou!

Klára, photoeditorka

Jestli mi nějaká elektronika na dovče nesmí chybět je to "polaroid" od Fuji film, který všechny krásne fotky okamžitě vytiskne. Nově můžete s Instax mini fotit své selfie fotky díky zrcátku na přední straně. Co víc si k moři nebo do metropolí přát? 

 

Týna, fitness redaktorka

Vážně přemýšlím o koupi fotoaparátu, který jsem měla možnost vyzkoušet už minulý rok. Myslela jsem, že nákupu odolám, ale vzhledem k tomu, že můj iphone už moje požadavky na fotografie opravdu nesplňuje, vypadá to, že tomuto kousku podlehnu právě před dovolenou, na kterou se chystám. Olympus PEN E-PL7 určitě znáte od bloggerek a Youtuberek. Nejde sice o žádnou novinku, ale to na jeho zajímavosti nic nemění. Nepovažuji se za příliš technicky zdatného jedince, takže jsem u tohoto foťáku ocenila hlavně jeho automatický režim, který podle mě ale dokázal zázraky. Zaostřil přesně to, co jsem potřebovala (stačí ručně klepnout na displej) a v podstatě ihned jsem mohla pořízené fotky sdílet na sociálních sítích. Velmi jednoduše jde totiž propojit se smartphonem. Teď ho koupíte za necelých 14 000,- třeba tady nebo tadyZa poměr cena vs. výkon dávám jedničku s hvězdičkou. A moje peněženko, třes se. :) 

Karolína, on-line redaktorka

K narozeninám jsem dostala bezdrátový reproduktor Samsung Bottle. A jsem z něho nadšená! Mezi jeho hlavní výhody považuji dlouhou životnost baterie a velice rychlé připojování mobilu přes Bluetooth. Kromě toho jsem úplně paf z jeho designu, který krásně zapadne i do toho nejvyladěnějšího interiéru. Skvěle poslouží i na party, kde si s ním můžete díky barevnému LED světlu užít spoustu legrace nebo navodit romantickou atmosféru pomocí funkce svíčka. Koupíte ho za 1799 Kč v téměř každém elektru.

#MujStylMujSamsung - reproduktor Sound Bottle a nabíječka Tray