JOY TIPS: tentokrát vyrážíme za kulturou

Obujte si pohodlné boty a pojďte s námi!
10599

Valentina, šefredaktorka

Zadání na dnešní tip bylo sice "kulturní" akce, ale já jsem nemohla jinak, než napsat o trošku méně kulturní, ale hodně slibné, události. Tou je letošní Proseccofest, který se bude konat přesně za měsíc, v neděli 10. září od 11 do 17 hodin. To abyste si to zapsali do diářů a počítali s tím hezky dopředu. Půjde o úplně první ročník, ale nepochybuji o tom, že odstartuje tradici, na níž se budu já (a na 100% i naše beauty redaktorka Bára) těšit každé budoucí září. Areál Svatováclavské vinice a Villy Richter navštíví třicítka italských mistrů vinařů a vy můžete s radostí ochutnávat a u toho se ještě kochat nádherným výhledem na Prahu. Za vstupné 250 Kč získáte kromě katalogu vín také tři skleničky šumivého vína. Ale nebojte se, další degustační žetony bude možné přikoupit!

Mariya, fashion redaktorka

Minulý týden jsem si s mámou udělala oddechový den a vyrazily jsme na výstavu Moc a Móda ("Macht & Mode") v Drážďanech. A pro ty, kdo se zajímá o dějiny módy můžu jen doporučit! Samotného oblečení tam sice nebylo zas tolik a kupodivu pánských modelů bylo více, ale zas jsme se nemohly odtrhnout od velkého množství šperků a nádherných uměleckých předmětů. Takže jestli si chcete s kamarádkou, sestrou nebo jako já s mámou udělat výlet, Drážďany čekají :)

Karolína, on-line redaktorka

Tenhle tip už ode mě v rubrice "Tipy redakce" zazněl, ale nedá mi to a musím vám to připomenout! Už zítra totiž v Museum Kampa startuje výstava THE ART OF SHOES, kde bude k vidění dílo mistra obuvnického průmyslu s českými kořeny - Manola Blahnika. Pro milovníky Sexu ve městě je návštěva této akce povinná! :)

Klára, foto editorka

Co mě napadne když se řekne léto? Grilovačky, voda, dovči u moře a letní kino. Právě o posledním bodu mého "seznamu" je můj dnešní tip. Jedno z nejlepších letních kin, které jsem navštívila, je to ve Žlutých lázních. Je zdarma a první příchozí dostanou i lehátka, opozdilcům doporučuji deku a polštářek. Drinky máte od plátna co by kamenem dohodil a atmosféra letního kina je prostě k nezaplacení. A na jaké filmy se ještě do konce prázdnin můžete těšit?

15. 8. 2017: LOGAN: WOLVERINE

22. 8. 2017: LA LA LAND

29. 8. 2017: ANDĚL PÁNĚ 2

Petra, on-line redaktorka

Do konce srpna se každou středu konají večerní prohlídky hradu Karlštejn. Pokud jste i vy milovníci filmu Noc na Karlštejně, tak byste si tuto jedinečnou příležitost neměli nechat ujít. Prohlídka hradu přes den je krásná ale teprve v noci má správné kouzlo a atmosféru. Spojit prohlídku můžete s případným ubytováním přímo pod hradem, v některém z místních penzionů a skvělý srpnový zážitek je zaručen!

Bára, beauty redaktorka  

Tak jo, přiznávám bez mučení, že kulturu poslední dobou podvádím s gastronomií. Miluju to všude, kde se dá jíst dobré jídlo, pít dobré pití a kochat se příjemným prostředím. Asi vás tedy moc nepřekvapím, když můj kulturní tip bude míň kulturní, a víc gastro. I když… Něco má s kulturou přece společného: krásný design! Na pražských Vinohradech totiž právě otevřel nový podnik s názvem Spižírna 1902, a na Facebooku se chlubí tím, že u nich dostanete buchty a koláče jako od maminky, bohaté snídaně, večerní tapas, dobré kafe a craft beer. Takže, až budete příště přemýšlet, kam vyrazit s kamarádkou na snídani, nebo na večerní tapas, víte, kam zajít. 

Třeba se tam potkáme! 

 

sledujte nás na instagramu