JOY TIPS: Velký knižní čtvrtek aneb Co čte naše redakce

Jaro je skoro tu a s ním i další Velký knižní čtvrtek, kdy se na pultech objeví 15 žhavých novinek ke čtení.
10019

Kromě tipu na akci samotnou tu pro vás ale tradičně máme i naše osobní tipy!

Valentina, šéfredaktorka

Knihy jsou láska. Když si nějakou pořídím nebo ji dostanu jako dárek, tak z ní mám pomalu větší radost než z oblečení a kosmetiky. A tak trochu doufám, že jednou taky jednu napíšu. Nejsem velký zastánce čteček, mám ráda oldschool papírové verze. Obálka, typografie i vůně se mi pak navždy spojí se samotným příběhem. Nerada bych, aby mi všechny splynuly v jeden stále stejný podsvícený monitor. Jsou ale dny, kdy jsem neuvěřitelně unavená, takže moje oči vypovídají službu, ale zároveň se mi honí hlavou nespočet myšlenek, které mi brání usnout. A v takových případech jsou pro mě záchranou audioknihy. Zhasnu, zachumlám se do peřiny a poslouchám se stejným napětím, jako bych knihu sama četla. Teď si brousím zuby na Prahu Noir z vydavatelství OneHotBook (www.onehotbook.cz - prosím vložit link), která v sobě skrývá 14 tajuplných deketivních příběhů z pražského prostředí od předních českých autorů. Na objevování na vlastní uši atmosférických zákoutí potemnělého hlavního města se moc těším! Tak snad se mi ale nestane, že nebudu moct opět usnout. Tentokrát ale strachy! Audioknihu pořídite za 299 Kč, když si ji stáhnete, a za 349 Kč, pokud dáváte přednost CD. 

 

Bára, beauty redaktorka

Miluju saunování! Ať venku sněží nebo je horko k padnutí, saunu si můžu dopřávat kdykoliv a kdekoliv. A není pro mě větší relax, než že se při odpočinku mezi jednotlivými fázemi začtu do dobré knížky. Mým posledním úlovkem, ke kterému během saunového rituálu utíkám, je Longevity Book, jejíž autorkou je společně se Sandrou Bark herečka Cameron Diaz. Kniha je volným pokračováním bestselleru Body Book, tentokrát se v ní však dočtete všechno o umění stárnout a žít naplno. Nečekejte ale tipy a rady, jak zastavit nebo dokonce vrátit čas. Longevity Book je spíš návodem a inspirací, jak využívat svůj čas naplno tak, abyste byli schopni stárnout a zrát s grácií. A to se hodí v každém věku, no ne? :-)

Tereza, on-line editor

Paříž má pro mě už od první návštěvy kouzlo, které jsem v žádném jiném městě nikdy ve vzduchu necítila. Jakmile vystoupím v Paříži na letišti, mám pocit, že se ze mě na lusknutí prstu stala umělkyně a žena s nekonečným šarmem. No prostě chodící bohyně, co napíše u skleničky vína, knihu, která ohromí svět. No a i když to asi jen u pocitu vždycky zůstane, dívky přesně s takovou aurou v Paříži prostě potkáte. A potkaly byste je tam už kdysi. Třeba jako Kiki, jednu z nejznámějších žen meziválečného období, která se stala múzou Hemingwaye, Bretona, Tzary, Picassa a určitě i mnoha dalších. A právě o ní vyšel nedávno grafický román a já ho musím mít. A jestli i vy tak si pište – Kiki z Montparnassu od Catel&Bocqueta v nakladatelství Argo!  

 

Týna, fitness redaktorka

Knížka, která mě za poslední dobu nejvíc zasáhla? Jednoznačně ta od Byron Katie - Potřebuji tvou lásku - je to pravda? Ano, budu upřímná, kdybych se měla řídit obalem a názvem, určitě bych si ji nekoupila. Přečetla jsem si ji na doporučení kamaráda a musím říct, že mi už dlouho žádná knížka nedala tolik jako právě tahle. Nejde o klasickou beletrii, spíš o jakýsi duchovní návod na život, ukázka pohledu na svět. Chápu, že tohle téma není úplně pro každého. Mně ale psychologie člověka a vše, co se točí okolo motivace, seberozvoje a nastavení mysli fascinuje a baví. Lifestyle koučka Katie, která stojí za vznikem knihy, ukazuje, jak člověk může přistupovat ke každodenním problémům nejen ve vztazích a jak v sobě jednoduše vyřešit něco, co vás dlouhodobě trápí a vy si s tím nevíte rady. Jestli vám je tohle téma alespoň trochu blízké, neváhejte a kupujte. Knížku vydává Synergie a koupíte ji třeba tady: http://www.kosmas.cz/knihy/221633/potrebuji-tvou-lasku-je-to-pravda/.

 

Karolína, on-line redaktorka

Poslední dobou nemám na čtení čas, ale na poslední knížku, kterou jsem přečetla, si vzpomínám dost jasně. Byly to Okamžiky štěstí od Patrika Hartla - knížka při jejímž čtení se to ve mě dost pralo. Určité scény mi přišly absolutně absurdní a nereálné, během vteřiny se to však hned několikrát zvrtlo v příběh, který mi byl až nebezpečně povědomí. Prostě a jednoduše kniha ze života, kterou vám mohu s čistým svědomím doporučit.

 

sledujte nás na instagramu