Kam v Praze na dobré kafe, podle redaktorky Mariye

Pít kafe je v módě, snad nikdy to nebylo víc v módě než dnes.
12460

Vyfoťte si hezky hezké kafe a likes na Instagramu se pohrnou samy. Jenže pravda je taková, že v každém druhém, i tom nejmodernějším a nejprofláklejším podniku se tento nápoj pozřít nedá.

Nepatřím mezi závisláky, kteří bez hrnku kafe po ránu nerozlepí oči. Vlastně ho nepijeme doma vůbec. O to víc ocením kvalitní zrna a správnou přípravu v kavárně. Bohužel jen málo míst mě nezklamalo. Buď je mléko (piju klasické cappuccino nebo flat white) vařící, že si člověk spálí pusu, nebo samotná zrna chutnají přepáleně, nebo to rovnou chutná jako voda, kterou proplachovali kávovar. 

Metodou pokus -omyl jsem se dopracovala ke čtyřem kavárnám, za které se můžu zaručit.

Kafemat 

Dejvická 3, Praha 6

Maličký podnik s minimem míst k sezení. Panuje tam přátelská atmosféra a kromě výborného kafe si tu můžete dát i domácí dezerty. Můžete tam nechat se plazit děcko, zatím, co si užíváte svůj zasloužený coffeebreak a nikdo se na vás nebude koukat blbě.

Kavárna Místo

Bubenečská 12, Praha 6

Kousíček od Kafematu je moje úplně nejvíc nejoblíbenější místo. Mají tu vždy skvělý filtr, perfektně připravené všechny druhy kafí, absolutně dokonalé arašídové věnečky a i úžasný jídelní lístek. Chodíme sem s manželem i přáteli na snídaně, obědy, jen tak pro kafe do ruky, prostě pořád.

EMA espresso bar

Na Florenci 3, Praha 1

Tady opravdu vědí, jak na to. Mně osobně se moc nezamlouvá koncept jednoho velkého společného stolu k sezení, přeci jen mám ráda osobní prostor, ale samotné kafe opravdu stojí za zastavení.

Kafe na schodech

J. Želivského 31, Praha 3

O tomto podniku se moc neví, ale když půjdete například do kina Aero, určitě se mrkněte i sem. Je na hlavní, přímo u zastávky tramvaje Biskupcová. Za “barem” je většinou samotný majitel, se kterým si o kafi můžete i popovídat.

A kam nejraději chodíte vy?