Kulturní tipy: Tomáš Klus i Sebastian vyráží turné a 11.55 dokazuje, že láska voní po hnijícím mase

Máte pocit, že se s kulturními akcemi na začátku jara roztrhl pytel? Máme pro vás pár tipů na akce, které byste neměly minout.
10007

Zimní spánek je u konce a stejně jako jsme se k životu po dlouhé zimě pomalu probudily my, cítíme, že se probouzí i kulturní scéna. Zase budou města plná koncertů, zase se v kinech objeví celá řada premiér, zase se divadla odhodlají k odklonění od klasiky k malým experimentům. Nebudeme vám nic nalhávat – právě z toho máme prostě nekonečnou radost!

Milujeme být jednou za čas na den zavřené doma, ale když můžeme pobíhat mezi kolotočem obědů a večeří, koncerty, výstavami, divadelními představeními a užívat si všechnu tu pohodu, cítíme, že jsme teprve v ráji.

Máte to stejně jako my? V tom případě by vám neměla ujít řada událostí, které vás trochou kulturní energie dobijí také.

Recyklus Tour 2017

Kdo: Tomáš Klus a jeho Cílová skupina Co: hudba Kde: ve městě v Čechách i na Slovensku

Právě skladby z Tomášových začátků v novém aranžmá budou tím hlavním na playlistu každého koncertu. Recyklus od slova recyklovat – tedy žádné překvapení. Všechny zastávky na tour, ale s recyklací budou mít společného ještě o něco víc. Na koncertech bude možné zanechat oblečení pro organizaci Moment. Jednoduše kromě lístků s sebou na koncert vemte i pár hezkých věcí, které na vás koukají ze dna skříně, uvidíte, že udělají o dům dál velkou radost.

Pýcha a předsudek aneb láska voní po hnijícím mase

Kdo: 11.55 Co: divadlo Kde: Jatka 78

Název představení, který v programu nepřehlédnete. Kombinace klasického textu s malou zombie úpravou, která vám nedá spát. Mladí a talentovaní herci, na které je radost se dívat. (Ano, i ve zlatých legínách.) Trocha filmové krve, která ještě nikdy nikoho nezabila. Pokud se neřadíte ke kulturním konzervativcům, které pobouří sprosté slovo / cigareta / muž v podpatcích na scéně, radši zůstaňte doma, jestli se ale nebojíte experimentů, kupte si lístky a smějte se scénu po scéně, minutu po minutě!

Hvězdy Tour 2017

Kdo: Sebastian Co: hudba Kde: ve městech v České republice

Sebastian vyráží na turné už 16. 3. a bude se chvíli toulat po městech celé republiky. A na co se přesně na koncertech můžete těšit? Kromě jeho aktuálního singlu Hvězdy, který pronikl do desítky nejhranějších písniček u nás, se můžete těšit i na ukázku z nového debutového alba, na velkou show, novou pódiovou prezentaci i známé hity.

Chvění

Kdo: Petr Zuska Co: tanec Kde: Národní divadlo v Praze

Pohyblivý obraz plný symbolů nestability, migrace, byrokracie, úzkosti i strachu představil Petr Zuska ve spolupráci s Baletem Národního divadla v Brně už 2. 3. a pokud jste neměly příležitost zachvět se v průběhu dvou premiérových večerů rezervujte si místo na reprízách 23. 3. nebo 11. a 13. května. Vedle těžkých témat a otázek se totiž přistihnete při nacházení pozitivních smyslů toho všeho. Nikdy nic není ztraceno, tedy jen dokud to nevzdáme. 

sledujte nás na instagramu