Naše nejoblíbenější podniky: Kam na brunch, kávu nebo dort?

Jídlo a krásné interiéry - to je naše!
12151

Valentina, šéfredaktorka

Před námi je první jarní víkend, takže pro vás mám tip na ideálně strávenou prosluněnou sobotu. Vydejte se na pražskou Ořechovku, kde si nejdřív udělejte procházku a užijte si klidnou atmosféru vilové čtvrti. Budete mít skoro pocit, že jste se ocitli na malém městě. A hlavně nevynechejte návštěvu Bistra Ořechovka. Jako místní jsem z jeho otevření měla malé vánoce. Je to totiž jediné místo, kde se "u nás" dá zajít na snídani a dobrou kávu. Ale stojí jednoznačně i za samostatný výlet. Navíc mě moc baví interiér podniku, který je sice minimalistický, ale ne sterilní  – najdete v něm napřiklád nádhernou nástěnnou malbu od Terezy Sčerbové a na baru nikdy nechybí kytice z vedlejšího květinářství. Po nevkusné mexické restauraci, která tento prostor obývala dlouhá léta, působí útulné bistro jako zázrak, na který jsme tu všichni netrpělivě čekali. 

Mariya, fashion redaktorka

Když chci s rodinou nebo přáteli na výbornou snídani, tak jdeme na jistotu do cukrárny Myšák. Krásné prostory, skvělá obsluha a naprosto dokonalé jídlo. Jejich fenomenální buchtičky se šodó jsou bezkonkurenčně nejlepší snídaňové jídlo. Jo, a neméně důležitou věcí jsou jejich instafriendly mramorové stoly. Podnik byl teď pár měsíců zavřený, ale na začátku března se jejich dveře znovu otevřely, takže se nemůžu dočkat, až tam zas zavítáme.

Klára, redaktorka publicistiky

Berlín či Londýn se jen hýří zajímavý podniky, které nám Čechům svým ojedinělým konceptem vyrážejí dech. Přesně tam se inspirovali zakladatelé pražského prostoru Swim a také nám vyrazili dech. Spodní část podniku totiž tvoří unikátní podzemní bar s parketem à la vypuštěný bazén. Do Swimu je možné zavítat také na vyladěné afterwork drinky a především na projekt Supper, unikátní večeři pro limitovaný počet návštěvníků, situovanou přímo na parket tanečního klubu. Pokud máte chuť propojit jídlo a hudbu, tak do Swimu ve funkcionalistické Štěpánské pasáži určitě vyrazte. 

Týna, beauty redaktorka

Jsem velkým milovníkem jídla a kávy, takže samozřejmě mě baví chodit do restaurací a kaváren. Mezi moje nejnovější objevy patří rodinná restaurace Zas a znova. Jednoduchý interiér doplněný o hřejivé dřevo, milá obsluha a hlavně skvělé jídlo vás dostane, pokud máte občas chuť na klasickou, ale moderní, českou kuchyň. Kromě stálé nabídky českých skvostů tady narazíte i na různé tématické akce. Mám pocit, že jsem na ceduli zahlédla i asijský víkend nebo francouzské speciality. Ochutnala jsem tady jejich signature dish - hovězí zauzenou loupanou plec s celerem a brambory z ohně a posadilo mě to na zadek. Ještě o něco víc mě ale dostaly buchtičky se šodo, lepší jsem nejedla! Zajeďte kousek za Prahu do Sulice-Hlubočinka, tady se tenhle super podnik nachází. Ať už s přítelem nebo s celou rodinou, českou klasiku si přece dá rád jednou za čas úplně každý. 

Petra, produkční a online redaktorka

Originální restaurace a koncepty, to je moje! Která restaurace mě nadchla naposled? Mama Shelter!

Mama Shelter přináší do Prahy oblíbenou koncepci food sharingu, nebo-li dělení se o různá jídla, podle hesla, že sdílení je péče a podělit se znamená milovat! Restaurace nabízí různorodý výběr jídel z celého světa v zajímavém a cool prostředí. Pizza z trouby na dřevo a všechna jídla, připravená se starostlivostí jako by byla uvařena doma, jsou jednoduše gurmánským zážitkem! Podělte se o výběr populárních japonských "gyozas" se sezamovou omáčkou nebo zkuste izraelskou specialitu "shakshouka". Dáváte přednost rybám? Tuňáka "tonkatsu" si určitě zamilujete. Máte raději maso? Pak si dejte hamburger nebo argentinský "entrecote". Jste vegetariány? Zamilujete se do populární havajské misky Poke s rýží a zeleninou. 

A co mě baví úplně nejvíc? Jejich nedělní brunche - ty si navíc na jaře budete moct dopřát na venkovní terase! 

A poslední tip: Pokud si "mazlíte" svůj Instagram, tohle místo je tak insta-friendly, že nebudete chápat! Tak s kým se potkám na příštím brunchi?