Reklama

Pojďte s námi za kulturou! 6 tipů na akce pro milovníky hudby, jídla i nevšedních zážitků

Jsme zvědavé, čí tip vás osloví nejvíc...
Reklama
12422

Valentina, šéfredaktorka

Milujete dobré jídlo a víno, ale zároveň si radši večeři užijete v uvolněné atmosféře? Pak jednoznačně zbystřete. Do Prahy přichází Piknikon – zcela unikátní koncept fine-diningového pikniku na běžně nedostupných místech. Už příští úterý 16. července vás čeká první edice, což znamená čtyři chody od šéfkuchaře Martina Makovičky, vinné párování a usazení v piknikovém stylu v krásném prostředí květinové zahrady barokního Hartigovském paláce, který je právě i s touto zahradou chráněn jako kulturní památka České republiky. Večer je určen pro pár gurmánů a místo konání se nebude opakovat, tak bych, být vámi, s rezervací svého místa neváhala. Všechny potřebné informace najdete na FB události Pikinikonu

Petra, produkční a online redaktorka

Můj kulturní tip pro tento měsíc je víc než jasný. Celá redakce se totiž chystáme na Colours of Ostrava! Od 17.7. do 20.7.2019 se areál Dolních Vítkovic promění v jednu velkou party plnou skvělého jídla, pití, hudby a workshopů. Program Colours of Ostrava najdete zde - můžete si tak ještě před samotnou akcí, naplánovat vše do detailu tak, aby vám nic neuteklo. Tak vezměte přátele a vydejte se na jeden z nejvíc cool festivalů tohoto léta. A pokud se budete chtít potkat s námi, navštivte naši JOY Zone nebo sledujte náš Instagram ať víte, kde se zrovna pohybujeme! Těšíme se na vás na Colours of Ostrava!

Týna, beauty redaktorka

Už jsem nebyla v kině věčnost! A protože jsem velký milovník zvířat, myslím, že mi nemůže uniknout animovaná oddychovka "Tajný život mazlíčků 2", který právě teď v kinech běží. V jedničce jsme se dozvěděli, co naši mazlíčci dělají sami doma, teď nám ukážou svoje pocity, když se ocitnou v rukou veterináře nebo když se jim do jejich teritoria připletou děti. 

Klára, redaktorka publicistiky

Jatka78 opět přiváží dávku zahraniční inspirace. Ostřílené zahraniční soubory v létě vystřídají studenti vysokých škol věnujících se žánru nového cirkusu. IC3 Collective z Nizozemska spojuje mladé umělce z různých koutů světa, mimo jiné i z České republiky. Vzhledem ke skutečnosti, že v ČR dosud neexistuje obor, který by se na vysokoškolské úrovni tomuto žánru věnoval, nezbývá tak mladým českým akrobatům nic jiného, než studium v zahraničí. Už dnes se jdu podívat na jejich vystoupení Kid a jsem si téměř jistá, že nebudu zklamaná. To jsem totiž na Jatkách nikdy nebyla. Jistotou úspěchu je i novocirkusové uskupení Cirk La Putyka - to se ve svém novém představení, které můžete vidět od září, zaměřuje na lidskou osobnost, konkrétně na takzvanou poruchu pozornosti s hyperaktivitou známou pod anglickou zkratkou ADHD. Ve stejnojmenné inscenaci se v režii Rostislava Nováka ml., kterému jako dítěti byla tato porucha diagnostikována, představí osm výjimečných novocirkusových umělců z Finska, Venezuely, Kanady, Španělska, Belgie, Nizozemska a Francie. Jeden z nejlepších světových žonglérů, akrobaté na tyči, cyr wheelu, kolečkových bruslích, tanečníci i akrobat visící za vlasy. 

Karolína, online redaktorka

Pokud budete mít během července cestu kolem pražského Vnitroblocku, určitě se zastavte a prohlédněte si nový výtvarný cyklus zpěváka a kytaristy rockové kapely Wohnout a zároveň výtvarníka Jana Homoly Art332 s názvem Sk8Diaries. Výstava bude ve Vnitroblocku k vidění do 28. července.

Mariya, fashion redaktorka

Mezi akce, které si tento měsíc nemůžu nechat ujít je expozice geniálního fotografa Helmuta Newtona. Byla zahájená před týdnem v Museum Kampa. Jeho tvorbu miluju, a tak nepochubuji, že výstava s názvem Helmut Newton in Dialogue. Fashion and Fictions bude stát za to! Potrvá až do 28. 10. 2019 a určitě si ji nenechte ujít. 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama