Reklama

Tipy na dárky | V hlavní roli nevšední zážitky

Vzpomínky na tyhle chvilky nám nikdo nikdy nevezme...
Reklama
12696

Klára, pověřená vedením redakce JOY

Nevíte si rady s dárkem? Mají vaši blízcí už všechny materiální věci které si přejí? Darujte zážitek. Například v podobě voucheru na Laser Game v nejkouzelnějším hračkářství na světě - Hamleys. Je ještě krásnější než to v Kevinovi! A pokud Vám zní hračkářství jen pro děti, pletete se. V Hamleys si vyhrají i dospělí. Ať už na třeba na Laser Game Cesta kolem světa, tak třeba i při návratu do středověku za Golemem díky virtuálně realitě. Vouchery zakoupíte zde

Karolína, online redaktorka

Mám pocit, že žijeme v době, kdy si vše, co si přejeme, pořídíme téměř okamžitě. Proto je velmi těžké kápnout na dárek, který si obdarovaný opravdu vysnil. Ani já sama tak úplně nevím, co bych si od Ježíška (manžela) přála, kdybychom se nedomluvili, že letošní Vánoce budou patřit jen dětem. Dneska jsem ale na jeden dárek kápla. Moc by mě potěšil kurz líčení u některé z předních českých make-up artistek, například u Jany Lhotové v Lancôme Beauty Institute. V ceně (2 490 Kč za 150 minut) je i sklenka šampaňského a malé občerstvení. Za mě ideální akce třeba pro partu kamarádek. Snad to ti naši chlapi čtou...

Týna, beauty redaktorka

Jestli ještě neznáte pražské knihkupectví Book Therapy, měli byste to určitě napravit. Najdete tady spousty krásných knížek, časopisů nebo třeba kuchařek, které opravdu stojí za to zařadit do své knihovny. Mimo jiné mě zaujalo oddělení School of Life, kde najdete knihy nebo kartičky s otázkami, které pomáhají porozumět sami sobě. Proč bychom si měli povídat pořád jen dokola o tom, co jsme dělali v práci nebo co plánujeme nakoupit v obchodě, když máme na výběr z tolika krásných témat, o kterých se běžně zdráháme mluvit. Kartičky "Table talk", "Pillow talk" a další jsou podle mě skvělým dárkem k Vánocům pro kohokoliv. Stačí si vybrat téma (sebepoznání, zklidnění, vztahy, práce atd.) a velikost a pak je ve vhodnou chvíli vytáhnout a ve vybraném kruhu svých blízkých na otázky postupně odpovídat. Za zmínku určitě stojí i knížky jako: "Conversation Menus" (knížka s otázkami, které vás navigují do smysluplných konverzací) nebo třeba "Emotional First Aid Kit" (20 pohotovostních rad týkajících se lásky, přátelství, práce i sexu). Nezní to skvěle? Já bych třeba chtěla mít doma klidně všechny a určitě nejsem sama. Navíc jde o originální dárky, tak jestli si nevíte letos rady, doporučuji zajít do Římské ulice. 

Petra, online redaktorka a produkční

Toužíte svým blízkým nadělit něco, co dokonale převálcuje ostatní vánoční dárky? Pak vsaďte na letošní novinku společnosti Zážitky.cz, v níž se snoubí zábava, adrenalin, nejmodernější technologie a plnění dětských snů. Řeč je o virtuální realitě ve větrném tunelu. Díky ní můžete doslova komukoli dopřát i to, co dosud bylo nemyslitelné. Například ohromující let těsně nad mrakodrapy Manhattanu, seskok padákem nad centrem Prahy, nebo dokonce volný pád vesmírem. To vše zcela bez rizika. 

„Kdo by nechtěl umět létat? Díky větrnému tunelu a virtuální realitě si tento sen konečně mohou splnit všechny generace – od dětí až po babičky a dědečky. Stačí se jen položit do proudu vzduchu a nechat se unášet libovolným virtuálním prostředím. Díky zapojení všech smyslů je iluze letu doslova pohlcující a podmaní si dokonce i ty, kteří se běžně bojí výšek. V tunelu jsou po celou dobu pod kontrolou instruktora a žádné nebezpečí jim nehrozí,“ přibližuje majitel společnosti Zážitky.cz Jan Hájek, který celý projekt virtuální reality inicioval. 

Manhattan jako na dlani 

Jedním z nejpůsobivějších virtuálních prostředí, které lze v rámci zážitku vyzkoušet, je průlet nad New Yorkem při západu slunce. 360stupňové video začíná nad Central Parkem a pokračuje nad střechami mrakodrapů ve střední části Manhattanu. Zatímco vpravo vás mohou upoutat obří reklamní obrazovky na Time Square problikávající mezi vysokými budovami, při pohledu vlevo se můžete kochat elegancí slavné Chrysler Building s typickou špičatou střechou. To už se ale z hradby budov přímo před vámi vynoří perla mezi mrakodrapy – ikonická Empire State Building. Krása a monumentálnost téhle budovy bere dech a při pohledu z ptačí perspektivy vynikne ještě víc, než kdybyste stáli přímo u ní.

Foto: Getty Images, PR

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama