Reklama

Tipy na nejen víkendové čtení: aktuálně nejoblíbenější knížky redaktorek JOY

Na své si tentokrát přijdou gurmánky, zahradnice a v neposlední řadě také milovnice thrillerů!
12339

Valentina, šéfredaktorka

Sice se nejedná o napínavý román, od něhož se nebudete moct odtrhnout, ale na víkend mi přijde jako ideální knižní parťák 365 - Gastromapa Lukáše Hejlíka. Najdete v ní totiž spoustu tipů (konkrétně 365) na výlety za jídlem, které já ve svém volnu podnikám hodně a ráda. Tento "průvodce" po restauracích, kavárnách i bistrech pokrývá všechny kouty České republiky, doporučuje konkrétní pokrmy, odtajňuje zákulisí podniků, ale naštěstí si rozhodně nehraje na nějakého povýšeného a vševědoucího kritika. Většinu fotek pokrmů a interiéru má navíc v Gastromapě na svědomí Adriana Fialová, s níž v JOY spolupracujeme už dlouhá léta, takže z mého pohledu je v této knize prostě vše tak, jak má být! Cena: 365 Kč

Týna, beauty redaktorka

Přiznávám se, že mám poslední dobou problém s dokopáním se ke čtení. Přitom mě to baví a miluju to, ale neumím si na to vytvořit čas a prostor, aby mě nikdo a nic nerušilo a já se mohla ponořit do jiného světa. A to se musí rychle změnit. Na knížku Tiché roky od Aleny Mornštajnové se už vysloveně těším a vím, že mě nezklame. Slyšela jsem na ní samou chválu a už teď se stala bestsellerem, takže pokud vás baví obyčejně neobyčejné příběhy lidí, zkuste tuto knihu. Určitě nečekejte oddychovku, ale spíš intimní rodinné drama, které vás strhne a silně na vás zapůsobí. 

Mariya, fashion redaktorka

 Já si vždy ráda počtu příběhy úspěšných lidí. Zajímá mě, jak začínali, čím  si museli projít, než  se dostali tak, kde jsou dnes a tak. Teď  se chystám na knihu Marie Hatzistefanis, How to Be an Overnight Success. Zakladatelka populární beauty značky Rodial v ní vypráví, jak vybudovala firmu, značku a prosadila se mezi již známými giganty na trhy. Vždy mě podobné čtení nakopne a díky nemu mám pocit, že zvládnu překonat  všechny překážky. Tak pak dám vědět, jake to bylo.

Petra, on-line redaktorka a produkční

Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Jenže najednou zavolala policie, že někdo Laylu spatřil. Začaly se objevovat dávno ztracené věci z její minulosti, tajné zprávy, různé stopy a varování...
Je Layla opravdu pryč z Finnova života? A je Ellen vážně ta pravá? Co když je všechno tak trochu jinak? A co když vše, co jste doteď žili byla jen iluze na “omezenou dobu”?
Skvělý thriller, který přečtete na jeden nádech - ostatně, jako všechny knížky této spisovatelky! Pokud hledáte knížku, u které budete napnutí až do poslední stránky - doporočuju!

Klára, redaktorka publicistiky

Janek Rubeš s Honzou (ne Janem) Mikulkou nám už několik let ukazují (nejen) pražské nástrahy v online seriálu Honest Guide. Teď ho spolu s ilustrátorkou Eliškou Podzimkovou přenesli do knižní podoby.  Praha je náš domov a moc rádi se o něj dělíme s návštěvníky. Má to ale taky mnoho úskalí a háčků, a právě proto píšeme tuhle knížku. Měli byste vědět, že i na Staromáku si můžete dát levný kafe nebo že hotovost téměř nepotřebujete, říkají autoři netradičního průvodce. Ten je mimochodem k dostání i v anglické verzi, což se dost hodí pokud máte kamarády z Erasmů či rodinu v zahraničí. Pro cizince je vyvarování se nástrahám o dost těžší než pro nás. Cena: 324 Kč

Karolína, on-line redaktorka

Protože mi Týna vyfoukla můj tip - knížku Tiché roky, tak vám tentokrát nedoporučím žádný příběh, ale knížky, které se zaobírají pro mě jako mámu a za chvilku i majitelku terasy velmi aktuálními tématy. Prvním tipem je knížka Pěstujeme ve městěkterá čtenáře provede teorií i praxí zakládání sousedských záhonků či záhonků a balkónech a terasách.

Druhým mým tipem jen kniha Tradinář – Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů od Moniky Kindlové a Martiny Boledovičové, která objasňuje konkrétní svátky, popisuje jejich obyčeje a zvyky, odkrývá jejich nadčasovou podstatu a promítá je do současného života rodin s dětmi. Obsahuje návody na společné tvoření a hraní, na zpracování sezonní sklizně a recepty na tradiční i zapomenutá jídla, v souladu s přirozeným rytmem roku.

Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama