TOP 10 filmů o módní realitě podle fashion redaktorky JOY

Protože ne vše je tak růžové, jednoduché a zábavné, jak se zdá.
10366

Módní průmysl má svá pravidla a jen zřídka kdy nechá běžné "smrtelníky" naouknout do svého zákulisí. Jestli se o něj zajímáte trochu vážněji, sestavili jsme list fashion filmů, které byste si neměli nechat ujít!

Ďábel nosí Pradu, Láska a jiné pohromy nebo Báječný svět shopaholiků jsou vtipné oddechovky, které toho ale s realitou zas tolik společného nemají a ani hrané stylizované životopisné filmy o módních velikánech nejsou kolikrát moc pravdivé. Následující desítka má dokumentární ráz ale věřte, že i tak se nebudete chtít odtrhnout od obrazovky.

1. In Vogue: The Editor´s Eye

Vznikl ke 120 výročí módní bible a sbírá výpovědi  těch nejznámějších a nejváženějších módních editorů, které byli nebo ještě jsou součásti Vogue rodiny. 

In Vogue : The Editor's Eye Trailer with Anna Wintour, Grace Coddington 120 years of VOGUE

2. The September Issue

Film o tom, jak se připravovalo (na tu dobu) největší, nejtěžší a nejrozsáhlejší číslo Vogue ever. Celým procesem provází samotná Anna Wintour a blíž než takto se k ní už nejspíš v životě nedostanete. 

"The September Issue" - Official Trailer

3. Diana Vreeland: The Eye Has to Travel

Životopisný příběh o jedinečné a ikonické Dianě, která v mnohém změnila a ovlivnila chod módních časopisů a přiblížila je dnešní podobě. 

Diana Vreeland - The Eye Has to Travel - Trailer

4. Bill Cunningham New York

Do jeho hledáčku se chtěly dostat ty největší hvězdy na světě. Průkopník módní street style fotografie a ten nejskromnější  muž, který za sebou zanechal obrovskou stopu ve fashion světě.

Bill Cunningham New York Trailer

5. Valentino: The Last Emperor

Detailní portrét extravagantní  italské ikony, který zároveň trochu odkrývá, kolik úmorné dřiny stojí za úspěchem módního impéria, a že jednou z největších výher v životě je, najít si toho správného business partnera. 

Valentino: The Last Emperor - Official Trailer

6. Yves Saint Laurent: L΄amour fou

Složitá a emotivní výpověď Pierra Berge, nejlepšího přítele a životního partnera legendárního YSL. Dost intimní nahlédnutí do křehké duše návrháře a i příběh jeho úspěchu. K tomuto filmu nesedejte bez zásoby kapesníčků.

Yves Saint Laurent: L'amour fou - Official Trailer

7. Mademoiselle C

Carine Roitfeld je pojem. Dlouhá léta byla šéfredaktorkou francouzského Vogue. Po odchodu z této funkce založila svůj vlastní časopis a vy můžete být u toho, jak vznikalo jeho první číslo a blíž se seznámit s touto ženou. 

Mademoiselle C Official Trailer (2013) - Carine Roitfeld Fashion Documentary HD

8. Lagerfeld Confidentiel

Představovat ho není nutné. Nahlédněte do světa muže, zahaleného rouškou tajemství a který se stal živoucí legendou. Karl ještě nikdy nebyl tak blízko svým obdivovatelům.

https://www.youtube.com/watch?v=n22yzBmr5sY

9. The True Cost

Odvrácená strana módního průmyslu. Film určitě změní váš pohled na svět a oblečení. Probudí svědomí a donutí víc přemýšlet nad přístupem ke svému šatníku. 

'The True Cost' - Official Trailer

10. Advanced Style

Zábavný snímek u kterého si odpočinete. Ari Seth Cohen už mnoho let sleduje a zaznamenává módní dění v New Yorku. Svou pozornost ale soustřeďuje na svérázné starší ženy s jedinečným a nepřehlédnutelným stylem. Film vypráví  o sedmi z nich, o tom, že móda nezná žádné hranice a pravidla, a že věk je to poslední, na co bychom měli brát ohledy. 

Advanced Style Official Trailer 1 (2014) - Fashion Documentary HD