TOP mobilní appky | Objevte pražskou historii, usnadněte si vaření, zorganizujte finance a vyšperkujte fotky!

A nezapomeňte nám po přečtení na Facebook napsat, jaké jsou vaše nejoblíbenější!
11826

Valentina, šéfredaktorka

Nedávno jsem vám doporučovala aplikaci Deliciously Ella, a i tentokrát budu vychvalovat appku se zaměřením na jídlo. Jsem totiž ve fázi, kdy mě baví trávit čas v kuchyni a zkoušet nové a nové recepty. (Sama jsem zvědavá, jak dlouho mi to nadšení vydrží!) A Kitchen Stories je opravdu skvělý pomocník, když chcete uvařit něco rychlého, ale zároveň neokoukaného. Můžete vybírat z různých kategorií (těstoviny, hlavní chody obecně, asijské pokrmy, rychlovky, bezmasé recepty a dezerty) a nechybí ani videa, která vás naučí úplné základy – jak například správně uvařit pošírované vejce nebo bešamel. Mě osobně zde hodně baví i postupovky, kde zjistíte, jak snadno krájet chilli, nafiletovat rybu nebo naporcovat kuře. Recepty si můžete snadno ukládat a v obchodě se jen podívat na nákupní seznam, ze kterého si navíc můžete pořízené položky i odškrtávat. Aplikace Kitchen Stories je zdarma, takže být vámi, už bych ji stahovala. 

Týna, fotoeditor

Nejsem popravdě žádný appkový blázen a v mobilu mám jen to nejnutnější. Co ale fakt miluju, je VSCO - aplikace na úpravu fotek. Je to tak trochu "old but gold" záležitost, ale žádný lepší editor do mobilu jsem prostě už nenašla. Aplikace má jak přednastavené filtry, tak skvělé ruční nastavení. Fotky z ní nevypadají uměle a dají se pak použít jak na Instagramu, tak moc dobře vypadají i na blogu. Jako bonus má VSCO taky obstojný foťák. Suma sumárum, appka je zdarma a radost z ní bude mít nejeden instanadšenec.

Klára, redaktorka publicistiky

Objevte pražskou historii zábavným způsobem. Jak? Stačí si stáhnout appku Prague HiStories, která má v sobě kouzelný kompas a ten vám ukáže cestu na místo, kde se psala historie. Dané místo se ve vašem mobilu přenese o několik let zpátky. Skoro jak z Harryho Pottera co? Aplikace bude ke stažení od 28.10.2018.

Mariya, fashion redaktorka

U aplikací dávám přednost praktičnosti před zábavou. Proto je u mě na mobilu nejpoužívanější appka Wallet. Nejedná se o žádnou novinku, ale je skvělá. Vyzkoušela jsem několik aplikací na správu osobních financí, a tahle je nejlepší. Přehledná, nekomplikovaná a díky ní si často připomenu, že nemám utrácet za blbosti. Veškeré útraty si totiž zaznamenávám. Skvělá věc, když chcete něco našetřit!

Karolína, redaktorka joyonline.cz

Toužíte po instagramovém příběhu, který bude mít hlavu a patu nejen co se obsahu týče, ale bude také vzhledově TOP? Pak určitě musíte vyzkoušet jednoduchou a intuitivní aplikaci UNFOLD, která za vás udělá spoustu práce. Jednu šablonu dostanete zdarma, další si můžete koupit téměř doslova za pár korun. Pak už jen stačí vybrat styl a font a nahrát fotku přímo na IG nebo si fotku/celé stories uložit do telefonu! Vážně easy!

Petra, redaktorka joyonline.cz a produkční

Meditovat a relaxovat pomocí aplikace v telefonu? Ano, i to je v dnešní době možné. A to i přesto, že se většina odborníků přiklání k názoru, že při meditaci a odpočinku, by měl být váš telefon mimo dosah. Když si totiž stáhnete aplikaci Calm, můžete meditovat a odpočívat právě díky ní – jednoduše vás to díky svým programům naučí. Dokonce pokud máte problémy s usínáním, díky namluveným příběhům, které jsou určené ke spánku a nejrůznějším uklidňujícím zvukům, vyřešíte i ty. Jestli s meditací začínáte a nevíte přesně "co a jak", tahle aplikace by určitě neměla uniknout vaší pozornosti. Aplikace Calm boří mýty o tom, že meditace a telefon nejdou ruku v ruce. Doporučuji!

Týna, beauty redaktorka

Mám ráda hezké fotky a baví mě z nich dělat ještě hezčí. Na jejich úpravu používám skvělou aplikaci. Jmenuje se Polarr Photo Editor a umí toho opravdu hodně. Nejen, že v ní najdete spoustu krásných filtrů, ale co se mi na ní líbí nejvíc je schopnost lokálně rozmazat/ztmavit/zesvětlit místa, která jsou potřeba. A dokonce umí i takové věci, jako je zúžení nosu nebo rtů, bělení zubů, zjemnění pleti a spoustu dalšího. Stojí sice 59 Kč měsíčně, ale litovat nebudete. 

 

 Foto: archiv + PR + Getty Images

sledujte nás na instagramu