Touha po zážitcích | Tipy redakce na akce, které je škoda nechat si ujít

Od koncertu až po výstavu umění...
11869

Valentina, šéfredaktorka

Zaznamenali jste, jaké popularitě se poslední dobou těší všechna burleskní představení? Někdo je může vnímat jako vulgární, ale když jde o ty opravdu profesionální, není tomu tak ani zdaleka. Jde o umělecká vystoupení doprovázená tancem a zpěveem, kde nahota a svádění hrají svou opodstatněnou roli. Přesně za týden navíc v pražském Kongresovém sále vystoupí ikona tohoto žánru – Dita Von Teese. Její "koupání" v předimenzované martini sklenici jste už určitě na internetu někdy viděli. A naživo to bude ještě větší zážitek! V Praze předvede své nejlepší kousky v rámci evropského turné "The Art of Teese" a pověstnou martini sklenici přiveze samozřejmě také, tentokrát bude dokonce pokryta 150 000 Swarovski krystaly. Celé představení hýří zároveň oslnivými haute-couture kostýmy od Jenny Packahmové, Catherine D’Lishové a proslaveného tvůrce korzetů Mr. Pearla, doplněnými botami vytvořenými na míru exkluzivně Christianem Louboutinem. Půjde tedy o exkluzivní podívanou pro milovníky všeho krásného. Vstupenky seženete na GoOut.net. 

Týna, beauty redaktorka

O tomto kulturním zážitku, který se vám chystám doporučit, jste už s největší pravděpodobností slyšeli, pokud posloucháte Evropu 2. Leoš Mareš totiž svým chystaným třem koncertům dělá dobré promo sám, na čemž samozřejmě není nic špatného. A ať už máte na jednoho z nejúspěšnějších současných mužů Česka názor jakýkoliv, je evidentní, že má velmi pevnou základnu fanoušků, které jeho show, moderování a vystupování na podiu zkrátka baví. A já patřím mezi ně, hned z několika důvodů. Chystám se vám doporučit jeden z jeho koncertů, protože si jsem jistá, že to bude stát za to. Na jeho koncertech samozřejmě nejde o "pěvecký" výkon, ale o show, velká gesta, zajímavé hosty, orchestr... a kdo ví, co všechno si Leoš ještě připraví. Proto, jestli i pro vás znamenají jeho písničky milou nostalgii a máte rádi překvapení a přívaly emocí, kupte si lístky. Na jeho loňském koncertě jsem totiž byla a líbil se mně, i všem lidem z mého okolí, kteří se ho zúčastnili také. Věřím, že příští rok tomu nebude jinak. Vstupenky seženete na TicketPortal.cz.
 
Klára, redaktorka publicistiky
Jestli mě v poslední době něco baví, jsou to uníkové hry. Kdo by řekl, že si vážně jednou budeme moc zahrát na detektivy v takto reálné formě. Jsem ale dost velký strašpytel a tak preferuji ty, s NEhororovou tematikou. Přesně takové nabízí Endorfin. Můžete pátrat po záhadách Star Wars nebo Titanicu. A pokud se mezi vámi najdou milovníci děsů a hrůz, tak mají v nabídce i třeba Saw! 

Týna, fotoeditor

Pokud milujete kabelky, nesmí vám uniknout výstava Denisy Adolfové s názvem Pudr, chrom i elegance v prostoru Bottegy v pražském domě designu SMETANAQ. Denisa, která se sama věnuje řemeslu ručního brašnářství, vystavuje na 100 kusů kabelek - jak vlastní současnou tvorbu, tak obsah své sbírky čítající kusy už z přelomu století a zejména pak ze 20. a 30. let. Kromě naprosto unikátních kabelek, psaníček a dokonce i tzv. šňupátek navíc rozhodně oceníte prostor, ve kterém je expozice umístěná. Denisa totiž pro umocnění prvorepublikové doby část výstavy obohatila o funkcionalistický nábytek. První republika jak vystřižená!

Karolína, redaktorka joyonline.cz

Musím se přiznat, že umění nedokážu náležitě ocenit. Naštěstí má moje mamka skvělou kamarádku, která umění rozumí a ochotně nás obě vzdělává. V brzké době máme v plánu výstavu, která startuje zítra, 16. listopadu, v Paláci Kinských. Nese název BONJOUR, MONSIEUR GAUGUIN: ČEŠTÍ UMĚLCI V BRETANI 1850–1950 a já se na ní už moc těším!

 

 

 

 

sledujte nás na instagramu