Věnujme se samy sobě aneb Co dělají holky z redakce, když mají chvilku jen pro sebe?

Péče o samu sebe, seberealizace, sebevzdělávání,...
11278

Valentina, šéfredaktorka

Čím jsem starší, tím víc se zajímám o ženy ve svém okolí. Ráda si s nimi povídám o všem  – práci, vztazích, názorech na svět. Jsou pro mě obrovskou inspirací. I proto jsem například součástí ročního mentoringového programu, kde si ženy z rozmanitých pracovních odvětví předávají své zkušenosti a radí si v různých profesních otázkách. Ale vzhledem k tomu, že inspirace a nových podnětů není nikdy dost, nemůžu vynechat ani třetí ročník konference WO.men. Tato jednodenní akce se zaměří na "boj" proti sterotypům, s nimiž se často setkáváme v práci, ale i ve svém nejbližším okolí. Mezi vystupující se řadí například Emma Smetana, Teraza Salte, Michalea Thomas, ale i Ondřej G. Brzobohatý. Pokud se zrovna nacházíte v životní fázi, kdy potřebujete dodat trochu odvahy, abyste se vydala jiným směrem nebo si stála za něčím, čemu doopravdy věříte, nenechte si koneferenci WO.men 9. dubna ujít. Ale pozor, zbývá už jen necelých 30 míst. 

Mariya, fashion redaktorka

Osobně si myslím, že nejužitečnější dárky jsou ty, které jakýmkoliv způsobem přispěji k osobnostnímu růstu. Ať už se jedná o nějaké kurzy, knihy, permanentky do fitka, nebo i lístky do divadel nebo muzeí. Mnohem déle z takového dárku máte radost a ještě z něj máte užitek na celý život, i když třeba jen v podobě nové zkušenosti. Já jsem k narozeninám dostala kurz sochařství a nikdy jsem si nemyslela, že mě to bude tolik bavit. Troufám si taky říct, že mi to i docela šlo, takže kdo by měl zájem, mrkněte na stránky www.malbakresba.cz. Je tam toho opravdu hodně.

Petra, produkční a on-line radaktorka

Na sebezdokonalování by neměla zapomínat žádná z nás. V dnešní upěchané době, kdy si ani nestihneme dopít ranní kávu a už je večer, je čas, který věnujeme jen samy sobě nesmírně důležitý. Já jsem si dala "za úkol", vyšetřit si každý týden alespoň pár hodin, které budou patřit jen mně a budu během nich dělat něco, co mě opravdu naplňuje, baví a někam posouvá. A co jsem zvolila? Hot yogu. Hodina, která patří jen mě. Čas, kdy nechám všechny starosti za dveřma studia Hot Yogy 42, učím se soustředit, být trpělivá a sama se sebou je pro mě nesmírně důležitý a obohacující. Každou hodinu jsem víc a víc soustředěná, klidná a po její skončení nabitá neskutečně pozitivní energií. Kdo ještě nevyzkoušel, doporučuju! 

Karolína, on-line redaktorka

Aktuálně před sebou žádný sebezdokonalovací proces nemám, samozřejmě až na výzvu 30 dní bez cukru, jejíž výsledek se dočtete v červnovém vydaní časopisu JOY. S blížícím se datem svatby na sebe čím dát tím víc myslím co se péče o krásu týče. Snažím se nebýt škrt a investovat do sebe - kosmetika, vlasy, nehty, zdravé jídlo, masáže… Tak mi držet palce, aby se to do července nějak projevilo! :)

Týna, beauty redaktorka

Miluju téma seberozvoje. Dneska se s vámi ale podělím o pro mě moc hezké věty, které napsal Robert Fulghum v knížce VŠE, CO OPRAVDU POTŘEBUJI ZNÁT, JSEM SE NAUČIL V MATEŘSKÉ ŠKOLCE. Hledejte v nich hlubší smysl, já vždycky, když je čtu, usmívám se. 

O všechno se rozděl. 

Hraj fér. 

Nikoho nebij. 

Vracej věci tam, kde jsi je našel. 

Uklízej po sobě.

Neber si nic, co ti nepatří. 

Když někomu ublížíš, řekni promiň. 

Před jídlem si umyj ruce. 

Splachuj.

Teplé koláčky a studené mléko ti udělají dobře. 

Žij vyrovnaně - trochu se uč a trochu přemýšlej a každý den trochu maluj a kresli a zpívej a tancuj a hraj si a pracuj. 

Každý den odpoledne si zdřímni. 

Když vyrazíš do světa, dávej pozor na auta, chytni někoho za ruku a drž se s ostatními pohromadě.

sledujte nás na instagramu