Reklama

Zábava pro podzimní večery | 5 knížek, které čte redakce JOY

Deka, čaj a kniha - už se nemůžeme dočkat večera!
Reklama
12572

Klára, redaktorka publicistiky

Mojí úplně nejoblíbenější knižní sérií poslední doby je Milénium. Každý díl je extrémně napínavý a ještě se odehrává v mém milovaném novinářském prostředí. Sympatický mi je jak hlavní hrdina Mikael, který se umí do investigativní novinařiny zažrat jako nikdo jiný, tak Lisbeth - hackerka, která mu s řešením záhad pomáhá nejdůvtipnějšími způsoby. Je to smutné, ale zároveň i skvělé - světlo světa spatřil poslední díl série Dívka, která musí zemřít. V šesté knize hlavní hrdinka na několik dní zavítá i do Prahy, a tak se vyvrcholení série vážně nemůžu dočkat. A dobrá zpráva i pro ty, kteří preferují audioknihy - Lagercrantzova kniha je díky vydavatelství OneHotBook už dostupná i v audio verzi za 349 Kč. 

 

Týna, beauty redaktorka

Kdo by si rád neoddechnul u seriálu Přátelé? Legendární scény a hlášky z něj vytahujeme v redakci celkem často a třeba naše produkční Péťa na ně kouká podle mě každý den, a tím pádem se při rozhovorech o seriálech novějších, vůbec nechytá. Ale přesto máme Péťu moc rádi, haha. Ale to jsem trochu odbočila. Chtěla jsem tím spíš ukázat na to, jak moc je tenhle seriál populární a vlastně nesmrtelný, podobně jako třeba Sex ve městě nebo Gillmorky. A tak určitě všechny fanoušky potěší knížka, která vychází právě teď, o historii a tradicích příběhů o šesti kamarádech, kteří se stali rodinou. V knize se dočtete, proč se tahle televizní show stala ikonou 90. let a další zajímavosti.

Karolína, online redaktorka

V posledních měsících se ne a ne začíst do mých oblíbených severských detektivek. Novinka Mámou s humorem od Jany Bitalové se však čte jedním dechem - speciálně pokud jste si stejně jako já většinou popisovaných situací nedávno prošla. Všema deseti ji proto doporučuji všem maminkám. A pokud vás bejby tématika nezajímá, vzpomeňte si na své kamarádky na mateřské a kupte jim příště cestou na návštěvu místo plen či chrastítka tuhle knížku, díky které večer při upíjení kojícícho čaje upustí páru a od srdce se zasmějí.

Knížka je k dostání na e-shopu Pointy, ale i v tradičních knihkupectvích a jejich e-shopech za 149 Kč.

Mariya, fashion redaktorka

I když to možná na první pohled vypadá, že je titul Ženy, které se nebály změnit svět od Julie Adams pro děti, tak není. Jedná se o kratší a výstižné medailonky žen, které se staly průkopnicemi v nejrůznějších oborech a přes všechny překážky šly za svým posláním a cílem. Doufám, že si z nich jednou vezme příklad i moje dcera, se kterou si určitě budu touto knihou listovat, až bude o něco větší. 

Petra, produkční a online redaktorka

Pokud přemýšlíte nad dokonalou knížkou pro podzimní dlouhé večery, mám pro vás tip. Moje oblíbená spisovatelka Shari Lapena vydala novou knihu Nevítaný host. Napínavý příběh, kde si až do poslední stránky nebudete jisti, jak to vlastně všechno je, vám nedá spát. A pokud jste stejní nedočkavci jako já, přelouskáte tenhle kousek během dvou večerů. Takže hřejivá deka, svíčky, teplý čaj nebo kakao a hurá na to!

 

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama