Reklama

Zlaté české (a francouzské) ručičky | 4 + 1 tip na šperky s duší

Dáváte přednost výjimečným šperkům nebo vás baví trendy kousky na jednu sezonu?
Reklama
12505

Valentina, šéfredaktorka

Co se šperků týče, jsem už několik let věrná studiu Zorya. Toto české designerské duo, které tvoří Zdeněk Vacek a Martin Pošta, získalo spoustu ocenění a nejvíce je proslavila jejich kolekce Virus. Ta byla jedinečná tím, že nechávali narůstat krystaly na pevná lana, z nichž pak vznikly zcela originální náramky a náhrdelníky. Dnes jsem ovšem zjistila, že Zorya bude koncem roku končit, proto už vybírám, o jaký další kousek z jejich portfolia svou sbírku rozšířím, dokud je ještě možnost. A vám bych radila to samé!

Klára, redaktorka publicistiky

Na Letnou nedám dopustit nejen kvůli dvěma obřím parkům v okolí, ale také pro strašně moc cool obchůdků a sekáčů na každém rohu. Dnes jsou tématem tipů šperky a tak vám chci doporučit ty od Kláry Bílé z prodejen CVRK - jedna je na Miladě Horákové 42. Tato autorka něžných a romantických šperků začínala po studiu filosofické fakulty UK ve filmovém průmyslu, výrobou a designem šperků z drahých kovů zabývá od roku 2013. Klára je samouk, nevystudovala zlatnický obor ani žádnou specializovanou uměleckou školu. Veškeré techniky se naučila sama, třeba inspirací z youtubových videí. S tvorbou začínala v kuchyni na koleni, nyní má svou dílnu. Klára pracuje s metodou ztraceného vosku a klasickou zlatnickou metodou. Mě se moc líbí tento minimalistický náramek a snubní prsten jako pro elfí královnu. 

Karolína, online redaktorka

V poslední době už nosím jen šperky, které pro mě něco znamenají. Kromě snubního a zásnubního prstýnku je to ještě náramek PAI.O - vyrobený tradiční zlatnickou technikou, doplněný u slova a myšlenky vyražené ručně, písmenko po písmenku. Pokud chcete také úplně jedinečný šperk - ať už náramek, prstýnek nebo řetízek, mrkněte na IG @paio.cz.

Mariya, fashion redaktorka

Mám dvě období. Buď šperky nenosím vůbec, nebo naopak, kdy nemůžu vyjít z domu bez výrazných masivních kousků. Teď jsou to zrovna náušnice, jsem jimi posedlá a moje sbírka se velmi rychle rozrůstá. To je ale bižuterie. Kdybych si vybírala pravé šperky, určitě bych chtěla několik kousků od Antipearle. Jsou to exkluzivní modelyěš, které vytváří Markéta Dlouhá Márová a já je absolutně zbožňuju.

Petra, online redaktorka a produkční

Šperky jsou moje vášeň a musím přiznat, že i slabost. Nepatřím k holkám, které mají každou chvíli na rukou / krku / prstech něco jiného. Zakládám si na tom, aby každý šperk, který na sobě mám, měl nějaký příběh. Náramky většinou nesundávám vůbec a jen přidávám - občas vyměním jeden za druhý ale mám stálice, které nesundám, ať se děje cokoliv. Prstýnky sundávám hned, jak přijdu domů, ale musím je mít každý den. No a na krku mám pořád zlatý medailonek  od babičky. A protože se jedná vždycky o pro mě vyjímečné šperky / doplňky, další, který mám v merku je náramek Dior - J´ADIOR. Jejich šperky jsou cool, nadčasové a dozajista nepřehlédnutelné. Ano, jsou to dražší kousky ale jak říkám, v případě šperků vsázím spíš na kvalitu než kvantitu. Doporučuju jejich nabídku určitě omrknout. Je přece nejvyšší čas začít psát dopis Ježíškovi!

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama