Reklama

10 důkazů, že jste na sebe až moc přísná

Ne vždycky musíte být ve všem nejlepší...
Reklama
9545

Na podzim víc než kdy jindy přemýšlíme samy nad sebou. Jsem mnohem víc emotivní a citlivé. Není to vina jen špatného počasí a skoro celodenní tmy, i naše tělo s příchodem podzimu začíná pracovat tak trochu jinak. Právě v takovém období místo růžových brýlí, které máme na dosah ruky celé léto, sáhneme omylem po těch tmavých a ve výsledku právě tento přehmat víc než na lidi kolem má vliv na nás samotné.

Podzimní deprese proto není něco, co přichází z vnějšku, ale většinou a možná právě o to víc, přichází zevnitř. Jak to ale zastavit. Mějte se rády a nenechte se spoutat svým vlastním očekáváním od sebe samých. Zkuste se proto zbavit několika maličkostí, které vám jen ubližují. Tak třeba...

1. Neslavíte své úspěchy, ale ať už se vám povede cokoliv, shodíte to ve své hlavě tím, že jste mohly udělat všeho víc a lépe.

2. Obviňujete se z každé špatné zprávy, která se kolem vás mihne.

3. Když máte někomu říct, kdo jste, napadají vás jen věci, které na sobě nesnášíte, nejdou vám a které jste v životě pokazily.

4. Máte velké množství výčitek souvisejících s minulostí a neustále přemýšlíte nad tím, jaký by byl váš život, kdyby vaše rozhodnutí byla lepší a uváženější.

5. Myslíte si, že si nezasloužíte, aby vás měl někdo rád. Pro nikoho nejste dost dobré.

6. Neumíte přijímat komplimenty a spíš jako pochvalu si je vezmete k srdci jako posměšek plný ironie.

7. Jste zděšené z toho, že byste své já měly představit okolí, že byste se měly otevřít.

8. Dokážete se rozkrájet pro druhé, protože na každou prosbu o pomoc řeknete ano. Představa vyslovení „ne“ vás uvádí do rozpaků.

9. Nevíte, jak samy na sebe být milé. Nevíte, jak správně odpočívat, jak se samy sobě věnovat a jak si odpustit.

10. Máte špatné spaní. Každý den se vám zdá o katastrofách, které se ve vašem životě mohou stát a ráno se probouzíte s pocitem, že stačí jeden přešlap a sny se promění ve skutečnost.  

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama