Reklama

10 věcí, díky kterým nevědomky pečujeme o své zdraví

Co by nemělo chybět na programu dne?
Reklama
8443

O tom, že nám dělá dobře zdravé jídlo, otužování, dlouhý spánek a život bez stresu, všichni víme. Realita je bohužel ale většinou trochu jiná. Místo meditace na programu dne máme běh na autobus, místo fresh salátu k obědu zvládneme asijský fast food. I přes všechny naše prohřešky vůči zdravému životnímu stylu musíme na váhy postavit i pár maličkostí, které ve vztahu k našemu zdraví nedoceňujeme a přesto jsou vlastně k nezaplacení.

1. Dlouhá procházka s kamarády

Finančně i časově dostupná aktivita, která vašemu tělu udělá stejně dobře jako vaší mysli. Kam se hrabe skupinová meditace. Pffft!

2. Psaní deníku

Nenavádíme vás k nekonečnému přepisování programu včerejšího dne minutu po minutě. Spíš než na popis aktivit se soustřeďte na pocity, které jste v průběhu celého dne měli.

3. Rande se sebou

Nejde o překlep. Navádíme vás jednoduše k tomu, abyste sami navštívili oblíbenou kavárnu. Jen tak. S vypnutým telefonem a klidnou hlavou.

4. Cestování

Vystoupit ze své komfortní zóny není nic jednoduchého, letenka na druhý konec světa, nebo klidně jen víkend na chalupě může být ale dobrým startovačem.

5. Pobyt v čistém, zorganizovaném prostředí

Pokud se nemůžete zbavit dojmu, že jste rozený bordelář, je nejvyšší čas na změnu. Zmatený byt, kancelář, peněženka i mailová schránka vede ke zmatku v hlavě víc, než si myslíte.

6. Pohled do mraků

Posaďte se v parku na minutku na lavičku a koukejte jen tak do mraků. Zhluboka dýchejte a soustřeďte se opravdu jen na to, co máte před sebou. Cítíte úlevu?

7. Ruční práce

Pokud celý den pracujete hlavou, zkuste zaměstnat také ruce. Vyšívání, pletení, vaření, modelování...

8. Posílání pohledů

Na každém výletě pošlete přátelům a rodině malý vzkaz. Nebudete z něj mít radost jen vy při odesílání, ale posílí vaše vztahy s adresáty i při doručování.

9. Květiny

Mít doma vedle stolů, židlí, dek a polštářů i něco živého vás naučí starat se i o někoho jiného, než jen o sebe. Nemáme na mysli ale jen budoucí miminko, nebo psa. Naučí vás postupně se starat i o to, jak je vašim blízkým.

10. Seznam radostí

Napište si krátký výčet toho, co v životě děláte nejradši, a každý den, alespoň na chvilku, jednu z věcí ve svém programu aktivujte.  

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama