Reklama

10 věcí, které byste měli začít dělat teď, pokud chcete být za 10 let jinde

Vyrazte v životě mílovými kroky kupředu.
Reklama
9724

Zamyslete se nad svým životem. Nad tím, jaký byl a jaký je. Dopřejte si čas a odpovězte sami pro sebe na jednoduchou otázku – jste spokojení s tím, co se vám v hlavě promítá? Pokud ano a víte, že vaše vize do budoucna se od současného žití příliš neliší, můžete v klidu odejít a začíst se třeba do článků o tom, jak vstup do nového roku oslavily celebrity, jak to vypadá, když si necháte udělat 191 plastických operací, nebo o tom, na jaké seriály se letos můžete těšit. Nezapomínejme ale ani na jinou variantu odpovědi na naši jednoduchou otázku – uvědomili jste si, že vlastně tak spokojení nejste? Nebo třeba i jste, ale v budoucnu byste chtěli dělat něco jiného? Ano? V tom případě jste tady správně. Plánovat budoucnost totiž znamená začít teď!

1. Pohybujte se mezi rozdílnými lidmi. Nenechte se strhnout jednotvárnou skupinou a snažte se navazovat kontakty s rozmanitými povahami. Možná právě díky nim zjistíte, co by vás bavilo, a jak se na cestu za svým snem vydat.

2. Čtěte. Každá kniha je další krok na vaší vývojové dráze. Sáhněte v knihovně do různých kategorií. Nikdy nevíte, která kniha a příběh v ní ukrytý změní život právě vám.

3. Začněte za sebe být finančně zodpovědní. Umět se postarat o své finance není nic jednoduchého. Čím dřív ale budete schopni pochopit hodnotu peněz a jejich získání, získáte nekonečný rozhled a životní svobodu.

4. Začněte si peníze odkládat. Řekněme 10 % z každého výdělku. Uvidíte, že přijde okamžik, kdy si budete děkovat. To poslední, co totiž chcete, je zadlužit se.

5. Objevte v sobě závislost na zdravé bolesti. Život není jen procházkou růžovým sadem a přijímat bolest se vztyčenou hlavou se pro vás může stát královskou výsadou. Ať už to bude ta, která vás doprovodí po náročném tréninku v posilovně, nebo ta, která přijde společně s pracovním neúspěchem.

6. Naučte se ze života odstraňovat věci, které jen zabírají místo. Nakoukněte k sobě do skříně a věnujte vše, co jste na sobě déle než 3 měsíce neměli na charitu. Rozhlédněte se mezi svými přáteli a pokud na seznamu najdete někoho, s kým trávíte čas ze soucitu, nebo jen ze setrvačnosti, nebojte se se od nich odstřihnout také. Na světě nejste proto, abyste sbírali to, co nepotřebujete. A představte si, kolik by se toho všeho za 10 dalších let nahromadilo.

7. Najděte, co vás v životě nejvíc motivuje k nejlepším výkonům. Pochvala, peníze, nebo respekt?

8. Přistupujte k sobě natolik vážně, jako chcete, aby k vám přistupovalo okolí. Pamatujte si jedno – přesně tak jak vnímáte sami sebe, doporučujete okolí, jak by vás mělo vnímat také. Každá přetvářka nezůstane dlouho neodhalená.

9. Hledejte aktivně sami sebe. Zkoušejte, co všechno vám jde, co všechno vám dělá radost a co vás naopak k smrti otravuje. Jakmile zjistíte, kdo jste, zjistíte i to, co od života chcete.

10. Začněte sami se sebou od znova, kolikrát budete potřebovat. Vrátit se z cesty, která je evidentně špatným směrem zase na začátek, není nic, za co byste se měli stydět.  

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama