Reklama

10 věcí, které ženy s kontrolou nad svým životem, dělají každý den

Nevíme, jak vy, ale nás občas popadne z ničeho nic pocit, že se nám svět rozpadá pod rukama.
Reklama
8329

 když se vlastně nic neděje koukáme sami na sebe do zrcadla a nevíme, co dál. Nevíme, na co máme chuť, co chceme dělat, jestli nás baví práce, nebo jsme spokojení ve vztahu. Připadáme si tak nějak k ničemu a k ničemu nám najednou připadá i svět kolem nás.

Bez důvodně, ale o to intenzivněji.

Když pak s přáteli na začátku večeře děláme společenské kolečko s otázkou, jak se kdo má, je nám trapně. Nemůžeme totiž říct nic. Nemůžeme říct, že se máme dobře, protože víme, že bychom lhali, nemůžeme ale říct ani, že je to k ničemu, protože nemáme přesný důvod. V duchu si pořád opakujeme jen jediné – jak jednoduchý by byl svět bez emocí a pocitů. Ale nebyla by to trochu nuda? Ano, ano, ano, chápeme, byla! Možná ale nejde o to, že se svět hroutí, možná ho jen nemáme pevně v rukách a přesně to, na něm chceme změnit.

Je to běh na dlouhou trať, ale s inspirací od osobností, které přesně takové jsou, by to mohlo jít rychleji a snadněji.

1. Ranní kávu si dopřejte doma v klidu. Ne, že by ranní úsměvy baristů ze Starbucksu nebyly fajn, ale nutit se hned po ránu ke společenské konverzaci a placení, je v porovnání s chvilkou pro sebe k nezaplacení.

2. Snídejte. Chvilka klidu, energie na cestu k mailu, do práce, do školy...

3. Stanovte si priority. Životní, pracovní... Mít jasno v tom, co je pro vás důležité, vás dokáže posunout dál. Napište si je na lednici, do diáře, na nástěnku a každý den uzdě

4. Naučte se říkat ne. Je hezké pomáhat lidem ve svém okolí, dělat práci pro své přátele, je chválihodné někoho vyslechnout. Pokud ale nebudete v pohodě vy, rozdat se pro druhé váš energií nenabije!

5. Nepříjemnosti jako první. Nekonečným odkládáním věcí se zamotáváte do pavoučí sítě, ze které není úniku. Povinnosti, které jsou proto nejnepříjemnější postavte na vrchol svého to-do listu. Jakmile si ho budete moct odškrtnout obejme vás pocit zadostiučinění i dobrá nálada.

6. Stanovte si hranice mezi osobním a pracovním životem. Odpovídat na rande na maily, stejně jako řešit narozeninovou oslavu v práci se prostě nedá. A jestli to nevadí přímo vám, vašemu okolí dřív nebo později bude.

7. Nikdo není dokonalý. Pranýřovat se za osobní selhání vás neposune dopředu ani o krok. Každý za sebou máme řádku chyb a to, že jste o nich nikdy neslyšeli ještě neznamená, že nejsou. Kdo by je totiž vytahoval na stůl při přátelském setkání dobrovolně.

8. Udělejte si čas na jídlo i přes den. Obědvat za pochodu s hranolkami nad klávesnicí je zlozvyk, který musí být odstraněn. Pokud jste tabulkový tip, jednoduše si v diáři na oběd dopřejte oficiální poznámkou půlhodinu!

9. Party každý den prostě není možná. Chodit s přáteli na večírky je fajn, vstávat s kocovinou po 3 hodinách spánku už bohužel ne! Je čas se rozhodnout: den po 8 hodinách spánku, nebo den ve kterém budete bojovat s únavou a bolestmi hlavy / žaludku / celého těla?

10. Zapomeňte na multitasking! V rámci produktivní a dobře odvedené práce to nejde. Soustřeďte se na jednu důležitost a všechno ostatní nechte plavat. Mail – telefon – jídlo – schůzka – druhý mail... Hezky popořadě, žádný koktejl mix!  

Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Přihlásit se k odběru newsletteru
* povinná pole
Reklama
Reklama